bugün

Kim diyor gelişemiyoruz diye? Ve buna kim inanıyor?

Giresun gelişti, benim sokağım gelişti, benim soyum gelişti.

Siz de bir nen (şey) var.
çünkü son seviyedeyiz.
Çünkü sadece kavga ediyoruz. Birliğimizi tesis edecek dinamikler bazı gizli eller yardımıyle dinamitlendi.
Çünkü üretmiyoruz üretenin de anasından emdiğini burnundan getirmeye çalışıyoruz bu kadar basit..
aklınız nerede bir düşünün, sonra bu soruyu bir daha sormayın.
gündeme bakın anlarsınız; kim kiminle olabilir, olamaz, tecavüz, istismar, uçkur, dini nikah, medeni nikah, caiz, caiz değil, kaynana/damat, kayınpeder/damat, baba/öz evlat, adam/güğüm, şehvet uyandıranlar, şehvet söndürenler,vs. vs.
Suyumuza ana şebekeden şap koysalar marsa ilk koloniyi biz kurarız kesin, bi dikkatimizi toplayabilsek.
Sürekli yapılan olağanüstü seçimler, başa gelen iktidarların yabancı ülkelerin etkisi altında kalması, Ortadoğu'da yaşamamız ve eğitimsiz seçmen kitlesi.
Iyice age of empires'a dondu olay.
Orman sat odun yok.
Iyi yoneteme egitim sacma olsun.
Parayi yola harca asgari mazlum.
Not:age of empires bir strateji oyunudur.
2010 civarina kadar en önemli konularimiz "sokakta Kürtçe şarkı serbest mi değil mi " , " baş örtüsüyle kızlar olula girsin mı girmesin mı " olunca ne beklersin ... Elalem 1800lü yıllarda metro inşa etmiş ( onbinlerce esiri öldürerek de olsa ) . Biz ancak ikibinli yıllarda harekete geçtik.
(bkz: kalk geliş)
Önce insanların kültür ve eğitim seviyelerini geliştirin bi bakin nasıl gelişiyoruz o zaman.
roket yapıp üzerine Allahu Ekber yazacağımıza sağda solda Allahu Ekber diye bağırarak zaman geçiriyoruz ondan.
kanka şey yani .... haaa o değilde erken seçim nolacak.
Egitim sistemi. Uzun uzun yazmaya gerek yok.
Bilgiyi üretmiyoruz, üretilen bilgiler bize sunuluyor.
çünkü eğitim sistemimiz hazır bilgiyi ezberletme üzerine programlanmış. asıl doğru olan bilgiyi kendimizin, başka bir aklın kılavuzluğuna başvurmadan keşfetmemizdir aynı şekilde kant’ın söylediği gibi. öğretilen, sayfalaraca kelime yığını değil, kendi aklımız dahilinde öğrenme ,öğretileni doğru algılama ve mantığını otutturmak olmalı. bizde ki eğitim cehalete sürüklediği için sanat, bilim, felsefe alanında asla ilerleyemiyor, ilerlemeye çabalayanların önüne taş koyuyor ve gelişemiyoruz.
görsel
Acelemiz mi var?
Bir ara gelişiriz
maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşinde 5 temel basamak vardır. fizyolojik ihtiyaçları ,güvenlik ihtiyaçları, ait olma ihtiyaçları,değer ihtiyaçları ve kendini gerçekleştirme ülkemiz güvenlik ihtiyacından dolayı gerek komşularımızla ilişkilerimiz gerekse iç tehtitler ve terör olaylarından dolayı çok paralar harcamaktayız. bundan dolayı bu basamağı aşamadığımızdan bir sonraki basamağa geçememekteyiz. Bu yüzden kendimizi gerçekleştiremiyoruz.
çünkü çok övdüklerin duble yolların 2-3 senede bozulan türden olduğu ve benim bunu dönere sarılan gazete sayfasından öğrenmem.
Çünkü liyakat sistemi yok, mitingte bayrak sallayacak adam lazım.
çünkü okumuyoruz, çünkü dinlemiyoruz, çünkü empati yapamıyoruz.
çünkü ülkeye para yatırmadık... bir para yatırayım da kendime kyanit bıçağı (!) alırım. en son seviyedeyiz çünkü... dolar ve avro bizleri hep öldürüyor nedense.
edit: zırh ta lazım.
çünkü uyumuyoruz.
Uzun uzun yazıp beyin s*kmiyeyim. Çünkü aptal bir toplumuz. Bu kadar basit.