bugün

topluma yöneltilen soru. neden mi çünkü aile harika bir şeydir. herkes düşmanın olsa bile yüzüne gülüp arkandan iş çevirse bile, seni arkadan vurmayacak insanlar aileni oluşturacak kişilerdir. büyük ihtimalle.
Toplum baskısı yüzündendir.

Biriyle aynı evde yaşamak ve ondan çocuk sahibi olmak için illa imza istenir. Diğer türlü ahlaksızlıktır.

Bu yaşanılan toplumda kabul görmüş ise tamam ama başka bir yönü daha var. insanlar evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, sorumluluk almaya hazır olmasalar bile, sırf yaşı geçiyor, yuvasını kursun, yerini bilsin diye zorla istemediği bir evliliğe zorlanması ve mutsuz evliliğe sürüklenmesi.

Aile, iyi bir aileye sahip olanlar için çok çok güzeldir ama bazıları için kabus, intihar sebebidir.

Ne demiş atalarımız; edinirsen dost edin, düşmanı anan da doğurur.
"bencilliklerimizi sınırlayamadığımız ve son derece kusurlu varoluşumzdan ötürü" şeklinde cevaplanabilecek soru.
Ailenin çekirdek yapı olması, sadece rekabet ve mücadele koşulları oluşturma amacıyla gerçekleşmiştir. her bireyin eşit olmasıve her insanın aynı haklara ve sistem tarafından eşit şartlara maruz bırakılması durumunda çekirdek yapı kalmazi ve tüm toplum koca bir aile olur. insanlar istedikleriyle sevişir, isteyen istediği kadar çocuk doğurur ve her çocuk sizin evladınız, her kadın sizin eşiniz, kardeşiniz, anneniz olur.
Ancak içerisindeki boşluğu dolduramayan bencil ve aç insanlar bu sistemi elbet bozar ve rekabetçi yapının oluşmasına, haliyle kendilerinin yükselerek başkalarının ayaklarına düşmesine ve böylece varolma hissine erişmeye çalışırlar.
Çünkü toplum bekar kişilerin cinsel hayatıyla çok ilgileniyor.
Biri de dememis ki "zorunda degilsin".
Çünkü gerizekalıyız.
Evlenmek zorunluluk değildir...önemli olan bir ömrü gerçekten her zorluğa rağmen birlikte ve her an'ı kendi içinde paylaşarak geçirebilecek kadar yürekli misiniz sorusudur...amk evlenmekten kolay bişey yok.
Toplum dayatır ve bir şekilde bu amacını gerçekleştirirsin.
Peki ya sonra?
Evli çiftlerin çoğuna bakın. Zamanında ben de böyle bir halt yedim.
Bu demek değil ki yine evlenmem...eğer yukarıda bahsettiğim idrake sahip bir kadınla ölümüne kadar...
Ve ihtimal ki zor.
Neden?
E tabi devir değişti bak çelik abi de değişti...
-Üremek
-yaşlandıgınızda size bakacak birilerinin olması.
zorunda değiliz hele şu devirde doğru düzgün kız yok zaten amk .
Anamız torun istediği için.
zorunda değiliz. sadece toplumsal baskı veya çocuk sahibi olma isteği.

evliliğin huzur mutluluk getirdiği koskoca bir yalandır.

uluslar arası yalan hem de!
görsel
Zina haramdır.
aile yaşamı gibi güzel bir şey olmadığı ve ölene kadar ana-baba dizinde yaşayamayacağımız için.
Yeni bir aile kurmak istemez misin? Sanırım istemezsin.
Dinimiz öyle emrediyor!
hea uygularsın uygulamazsın sana kalmış ama tamamen dinsel bişe. Bide sap geldim sap gidicem dememek için.
Dinimiz bugünlerde yapılan evlilik törenlerini emretmiyor. Peygamberin döneminde iki kişi iki şahit ile evlenebilirdi. O dönemde bunu duyurmak için imkanlar bugün olduğu kadar geniş değildi. Şimdi faceboook üstünden canlı yayınlanan düğünleri yaşıyoruz. Yanı olay duyurmak ise pekala nikah törenleri de önceden duyurulur ve tüm akraba eş dost arkadaş listesine canlı yayınlanır.

Bunu yaparlarsa ne takı gelir ne de kimse günlerce dedikodu yapamaz ya da damadın harcadığı parayı konuşamaz.

Bu çarpık yapı yüzünden insanlar masraflara katlanıp yıllarca ev-le-ne-mi-yor.
Çoğunluğun yasal seks için evlendiği aşikar ha bir de çocuğum olsun yaşlanınca bana baksın kafası var...
Değilsiniz ya değilsiniz. Mal mal işler yapmayın lütfen. O günah bu günah, mutsuz bir ömrü el gün ne der diye yaşamak Asıl günah. Kendinize bu kötülüğü yapmayın, lol.
Dost hayatı yaşamak özellikle fevri karakterler ve ani parlayan kişiler için sürekli ayrılmayı olayları büyütmeyi gerektiren bir durum haline geliyor zamanla çünkü bir evlilik cüzdanınız olunca her şey ceketini alıp gitmek kadar kolay olmayınca insan arkasına sığındığı sorunları çözmeye çabalıyor sanıyorum o yüzden çağımızda evlilik gerekli yoksa her sıkıldığımızda baska bir kucağa atlayabiliriz en azından ikili iliskilerde bir taraf icin daha bağlayıcı olduğu söylenilebilir.
Bence ilk unsur toplumdan ogrendıklerımızı uyguluyoruz. Bunun dısında kadın ve erkegın bırbırlerı ıcın yaratıldıklarını dusunuyorum. sonucta kımsenın hamsterı veya kopegı kımseyı tatmın edemez sacmalayın gencler guldum resmen. Bu bı gereklılık degıl (evlen-mek), sadece koşul eki (evlen-se).
görsel
Bu yüzden her sabah, her akşam yemeklerden önce ve sonra kendime hatırlatırım "Asla evlenmeyeceğim.".
Neden biliyor musun çünkü onun yanında olmaması acı verir her iki taraf için buna aşk denir. Eğer şimdiye kadar sevdiğine cesaretini gosterseydin kendini dünyanın en mutlu insanı sanabilirdin.
Elalem ne der hapishanesinde müebbet yemiş olmaktan dolayı.
değiliz. niye kendinizi buna mecburmuş gibi hissediyorsunuz.
evlenmeyi güle oynaya zil takıp oynayarak istemiyorsanız, hazır değilsiniz demektir.