bugün

Milletin kendine sordugu sualdır. Cumhurbaşkanın söylediği gerekçeler komik, sınır ötesi operasyon felan sanki önceden bunlar yoktu. Ayrıca zaten ohal var ve büyük savaş cıksa zaten hükumetin yetkileri artar bunun için erken seçim gerekmez.
biraz daha beklersek ihale bize kalacak sanrısı.
1- muhalefeti hazırlıksız yakalamak

2- kötüye giden ekonominin halka olan etkisinin 2019 a kadar açacağı problemlerden kaybedilebilecek oylar.

3- suriye konusu. Ağır çatışmalar bizi bekliyor. Verilecek şehit sayısının fazlalığı cumhur ittifakına negatif olarak geri dönecek olması.

4- metal yorgunluğu denilen olgunun direkt olarak rte de belirmesi

5- ohal in uzun vadeli can sıkacak olması. Ohal tek adam ın başkanlık denemeleriydi ve başarılı oldu. Ohal siz ohal i yaşamaya hazır olun.

66 günde erken seçim olmaz, oy vereceğim partinin bi önemi yok ancak 66 günde erken seçim olmaz. Senin seçmenin de bu zorbalığı görecek. Bahçeli 1 gün önce erken seçim diyecek cumhurbaşkanı kabul edecek. Bu kadar salak olmayın.
Bir kaç ihtimal de benim aklima geliyor.

1- iyi parti meselesi. + hdp meselesi. Şöyle ki hdpli belediyeler su an kayyumda. Ama normal takvim uygulansaydi bu belediyelerin çoğu hdp'ye gececekti tekrardan.

2- büyük bir kriz geliyor olabilir.

3- db'nin oyunu olabilir. (2002'yi hatirlayin)
bende çok düşündüm bunu ama çözemedim bir muhalif olarak ama eğer tahmin ettiğim doğru ise muhalefet olarak bitirdi bizi.
bay kemal götünü yırtıyordu erken seçime varmısın diye .

alsın şimdi boyunun ölçüsünü .

sonrada cehapeliler başlarlar bay kemali linç etmeye .

duyar gibiyim o sesleri .

kemal istifa kemal istifa kemal istifa .

ben deniz baykal filan göremiyorum ya sen ?

hayatını heba etti hayatını.
Birileri seçime giremesin diye yapılmaya çalışılıp ters tepen eylem .
Cevabı merak edilen sorudur.

Olm cidden görev süren dolmamış, vaad ettiğin icraatleri hala yapabiliyorken,

Neden erken seçim isteyip, beni seçerseniz şunu yapacağım bunu yapacağım denilir ki?