bugün

çıkmak için önce girmek lazım.
Onlar kovmadan ben çıkayım dedim. Gerçi bir kaç cemaat sohbetinden onlara göre ters sorular sorduğum için kibarca kovulduğum olmuştu o da ayrı bir mevzu.
ümmet çok hızlı dönüyordu, ayak uyduramadım yörüngeden fırlayıverdim.
Dini kitabı okuyunca “bu uçsuz bucaksız mükemmel evreni yaratan biri bu kadar yetersiz bir kitap gönderemez” dedim.
göze çarpan mantıksızlıklar, hocayım diyenlerin yaptıkları hepten soğuttu. zaten Kuran'da geçen birçok âyet bunun ilahi bir güç tarafından değilde bir insan tarafından yazıldığı izlenimi uyandırıyordu en sonunda hepten koptum. ha bir tanrı varsa bile bunu insan bilincinin kavrayabileceğini sanmıyorum böylece agnostisizme kayıyorum denilebilir.
biraz düşünmeye başlayınca ister istemez çıktım.
Öğretilen din ile aidiyet hissettiğim dinin farklı olduğunu gördüm.
ahzap 53 bile dinden çıkmak için yeterli bir sebeptir.
ibadet iyi insan olmaktan önemli diyenlere allahın ibadete ihtiyacı yoksa tanrı boş işlerle uğraşılmasını ister mi sorusuna cevap alamamaktan.
akp yüzünden... başka neden arama
dinden çıkmadım ama aslında sizin gibi yobazlarla da aynı dine inanmadığımı düşünüyorum.
az buçuk kitap okuduğumuz ,dinler tarihini araştırdığımız, papağan gibi ezberletilenleri sorguladığımız için.
Bundan yılllar önce bir gün cuma namazına gitmiştim. Böyle sarıklı sakallı militan bir herif safları düzeltiyordu. O militan beni, yani atatürkçü, laik, çağdaş düşüncedeki bir insanı kolundan tutup ayar veriyordu. Zaten daha önceden de doluydum. ancak o olay kafamdaki taşları iyice yerine oturttu.
hangi dinden ? yüz binlerce din var.
çok okudum, çok araştırdım, demeyeceğim. daha çok duygusal nedenlerdir.
etrafımdaki ihvancı arkadaşlarımın fanatikliği, El-Kaide, boko haram gibi terör örgütü militanlarının 7. yüzyıl müslümanlarından farklı olmaması büyük resmi görmeni sağlıyor.
Ar*p artıklarının din denilen oluşumu kullanıp temiz kalpli insanları sömürdüklerini gördüğümde afedersiniz bir tanrı’ya ihtiyaç duymadığımı anladım, özellikle kendi kitabında bir ölümlü olan ebu cehil lakabı takılan birine kaba konuşması çok değişik gelmişti. Sonra muhammed’in evlilik hayatına müdahaleleri, kadını hafifçe dövün gibi sapkın ar*p adetleri görünce o dini bıraktım.

On küsür yıldır ateistim tabi zamanla daha da pekişti öğrendiklerimle.
Tc kimlikteki din ibaresine tengricilik geldiğinde onu yazdıracağım, maksat ar*p artıklarına karşı türkçü ve atatürk yolundaki duruşumuz belli olsun.
sahi şu allahın ibadete ihtiyacı yok konusuna eveleyip geveleyip hiç bir makul cevap yok. allahın ibadete ihtiyacı yoksa neden insanların anlamsızca vaktini boş işlere harcamasını, riyakarca eğil kalk diz kır boyun kır tiyatroları yapılmasını istesin diyoruz yine tık yok.
Çünkü, dinin ne kadar saçma olduğunu farkettim. O günden beri deistim.
Çıktıysan zaten hiç girmemişsindir takma...
ujumat kendinden menkul fosforunla şu allahın ibadete ihtiyacı var mı. yoksa neden ibadet ediliyor konusunu da aydınlatsan bol bol fasarya laf salatası cacık yerine.
allahı hatırlamayıp dünyada iyi insan olup çevrene ve dünyaya faydalı biri olsan mesela yani illa biri çok güçlü diye ona yaltaklanman mı gerekiyor. bu kadar büyük güçleri olan biri senin ona yaltaklanmanla az ya da çok tapmanla mekanik bir şekilde robota bağlayıp bunu belli zamanlarda yapmanla neden ilgilensin üstelik hiç bir faydası yoksa. dünyada daha faydalı işlerle uğraşsan bunun yerine. sonuçta allahı çokça hatırlayıp kötü bir insan da olabilirsin dünyada bunla dolu çuvalla insan var. bunlara verilen cevaplar hep aynı ezber hiç bir tatmin yaratmayan cevaplar.
Satanistlik çoktur. Korkulur.
Türkiye'de yaşamak yeterli bunun için. 5 vakit namaz kılan oç'luk peşinde kıyamet alameti midir nedir aq. Her şeyden soğuttu aq insan müsveddeleri.