bugün

insan ulaştıklarının nankörü, ulaşamadığının delisidir.
yada öyle birşey ışte. bundandır.
Alinin sekiz günü adlı flimin bir sahnesinde çok iyi anlatılmıştır. Fazla söze gerek yok.
eğer yalnızlıktan kasıt sevgili ise;
Sevmek iyi birşey değil. insan beklentiye giriyor.
böyle çok daha güzelim..
cevap verilemeyen soru. bildiğimiz tek şey yalnız olduğumuz ve daha da kötüsü buna alışıyoruz. herkes bir arada ama herkes yalnız işte.
kimse kimseyi anlamak istemiyor. herkes kendi işine, derdine bakmak istiyor. empati yoksunluğu da bunun bir sebebi olabilir. ya da yalnız kalıp acı çekmek insana kabul etmese de zevk veriyordur.
kimse dememiş hayret.

(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
(bkz: şaka maka da Baya yalnızız gençler)

bir soru.
boşversene doğruları konuşan insanlar her zaman yalnızdır.
kızlara duymak istemedikleri şeyleri söylüyorum. bizim cinsten tayfayla aram on numara.
Yalnız insan güçlü insandır demiş şair..
ezik sözlük erkeklerinin kendilerine sordukları soru.

yalnızsın çünkü kendini sevmiyorsun ve kendine ait bazı ezik özellikleri kabullenemiyorsun. bunları kabullensen her şey düzelecek halbuki. ayrıca ne bir hobin var, ne bir sporla uğraşıyorsun, ne ingilizce dışında yabancı bir dil biliyorsun, ne kılık kıyafetine özen gösteriyorsun, ne kişisel bakımını düzenli bir şekilde yapıyorsun. ohoo daha bir sürü şey var. bunları yapmazsan işin zor ben sana söyleyeyim. yapabileceğinden de şüpheliyim yani bilmiyorum.
bence böyle istediğimiz için bazen bizde olsun dediğimizde olmuyor ama olsundu böyle de iyiydi.
asil bir davranıştır.
Nirvana'ya ulaştık huzur yalnızlıkta.
© uykusuza masallar.