1. 1.
    Büyüdükçe gözüme çarpan, cehaletimizin farkında olmamamızın ardından gelen büyük bir sorundur kanımca. Bitmek bilmeyen trafik, sevmediğin bir işi yapmak, sürekli
    'Daha sonrasini' dusunulerek gecirilen bir hayat... Mutsuz, sevgisiz ve renksiz bir yaşam... birbirimizi anlamaya dahi çalışmıyoruz. Çok ilginc dogrusu. Bence ki insani insan yapan beyni, ve bizlerin diğer canlilardan buyuk olcude ayıran sey hislerimiz ve mantığımız. Buna rağmen neden durup 1 saniye de olsa düsünüp hak vermiyoruz birbirimize?
    12 -1 ... allonssy
  2. 2.
    tüm tahammülümü öğrencilerime kullanıyorum. onun dışında tahammül gerektiren hiç bişeye de sabır göstermiyorum paldır küldür yardırıyorum ne düşünüyorsam.

tahammüle onların ihtiyacı var. eşek kadar insanlar adam olsunlar, akıllı olsunlar, bizi delirtmesinler.
    10 -2 ... corbadaksinekkanadi
  3. 3.
    Bencilliğimiz yüzünden!
    5 ... huseyin c
  4. 4.
    aptal insanlar tahammülsüz olur.

zeki insanlar umursamaz. kasmayın fazla gençler.
    7 -4 ... onur 55
  5. 5.
    E çünkü orrrrrr... çocukları yüzünden. Yıl olmış 2018 iletişim kurmak çok kolay ve bilgiye ulaşmak için internet var hala hala bu a.a.
    mun yerinde hala her imkanı olduğu halde google da aratmak yerine hocaya sormak yerine gelip akşam saatlerinde hocaya kendi kişisel sorununun iletilmesini sınıf başkanından isteyen anası s2k o.ular var
    4 -2 ... meruem
  6. 6.
    Sevgisizlikten. insan sevmeyi bilmiyorsa oto boka atar gider yapar. aşık olan kişi, kimseyi kıramaz kolay kolay.
    5 ... gazeloglu
  7. 7.
    bence yaşadığmız hayat şartlarından kaynaklı düşünsene abi cepte para yok okul okuyanlarda gelecek kaygısı iş zor iki kuruş kazanıyosun oda eve oraya buraya gidiyo haftada bi gün tatil yapıyosun onda da uyuyamadığın günlerin intikamını alıyorsun uyuyarak hele birde hayattan keyif almanı sağlayacak bir arkadaşın vs yoksa. nasıl yaşanılır ?
    4 ... burakdiyebiri
  8. 8.
    Globalleşen dünya işte.

Simdi diyeceksiniz ki ne alaka be yanina koyduğum. E ben de derim ki dur piç bi dinle.

Dünyaya değiyoruz. Kim ne yapıyor, ne yiyor, ne içiyor, kimde ne var hepsinden haberdarız. Ve dokunduğumuz her hayat bizi daha da hırslı hale getiriyor. Özellikle "bu bende niye yok, bu hayatı ben niye yasayamıyorum" deyip kendimizi yiyip bitiriyoruz. Bu da bizi her şeye karşı aceleci ve tahammülsüz yapıyor.

Oysa her şey herkese şıp diye geliyor di mi?
    Bize niye gelmesin?
    5 ... insan olmaya ceyrek kala
  9. 9.
    tahammülsüz insanlara karşı tahammüllü olmak gerçekten çok büyük bir erdem dir .

yaşı kaç olursa olsun ellerinden öperim . sayıları 1000 de 1 kadar dır ne yazık ki .
    2 -1 ... tiamat
  10. 10.
    Zihinlerin hızla trolleşmesinden dolayı. Son 50 yıllık medya ve sosyal medya bu işe yarıyor.
    2 ... mahmut sezar