bugün

insanın içini yer, kemirir. Çok uzun süre düşündüm ben bunu.
Sevmek zorunda değil kimse kimseyi. Seviyormuş gibi yapıp, sevmemesi zoruna gidiyor insanin.
Neden beni sevmedin diye çok sonra sorduğum da ise; "çünkü sevmiyorum." Cevabını almıştım.

Senin amina koyim ben çok ayıp ettin bana.
Değersiz hissettirir.
Dönüp baktığınızda, hiç önemli olmayan alelade birisini bile senden düşünüp iyilik etmiştir.
Böyle ömür geçmez, sen kendini sev başkalarının sevgisinden asla emin olamazsın.
açılmış reddedilmişseniz ilk başta üzücü de olsa denemiş olmak güzel bir şey. baktın olmayacak gibi vazgeçersin. dünyanın sonu değil. açılamamak daha kötü. çekingen kalmak daha kötü. fırsatı kaçırmak ultra kötü.
herkes herkesi sevmek zorunda degildir, tipki bunu dusunen kisinin sevmedigi gibi.

reddedilen, sevdigi tarafindan sevilmeyen kisi kendinde kusur aramak yerine saygi duyup ortamdan uzaklasmalidir.
Kimsesiz kaldım ama madem öyle sezen ablamın dediği gibi yaparım.
Kendi tercihi, zorla güzellik olmaz.
Boş düşüncelerdir be bence; kimse kimseyi sevmek, karşılık vermek zorunda değil neticede. Ha reddelişlerimden çok kolay kurtulan biri değilim amma bu böyle ağalar; herkesin kendini yönetenler kadar kendisini sevmesini istediklerini seçme ve seçilme özgürlüğü var...

(biz:acı ama gerçek)
eğer beni sevmesi için çaba sarfetmeme rağmen düşünülmediysem haklı düşüncemdir. fakat lütfen. 12 yaşında değilseniz bu boş bir düşüncedir, büyüyün. ha büyüdüyseniz siz bu toplumda böyle şeyleri dert etmeyecek bir hale gelmiş insan olmuşsunuzdur. aksi takdirde bana yazın. hayat hikayeniz milyon satar, köşeyi döner dilencilere valla bozuk yok yav deriz.
Düşündüm ve cevabına yaşayarak ulaştım.
Çok daha güzel bir sevgi beni bekliyormuş. Bazen ısrarcı olmamak, daha güzel fırsatlara şans vermek gerekiyormuş. Hayat beklenmeyen sürprizler ile çok daha güzel gelebiliyormuş.
iki defa reddedilmekten iyidir yine de.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
herkezin zevki farklıdır yani çokta şeetmeyin.
insanı acile düşürür, aman diyim.

görsel
Böyle düşünerek hep kendimize zarar veriyoruz. Sevdiğimize toz konduramıyoruz ve hatayı hep kendimizde arıyoruz. Sanırım bu kafada olduğumuz sürece hep kaybedicez.
her şey bittikten sonra arkaya bakıldığında kendinizde aradığınız pişmanlık ama kendinizde bir sebep aramanıza gerek yoktur her şeyde bir hayır vardır demek ki sizin sevginizi hakketmemek bir yana karşılık verecek seviyede bile değildi.
bazen olmayınca gerçekten olmuyor. tümdengelsen de tümevarsan da, alttan girip üstten çıksan da, bir an gerçekten oldu sansan da...

bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen...
insanın zihnini yorar, yıllar sonra bile ağrıtır.
çokta fifi. binlerce dansöz var.
Belki tipinizi sevmedi ya da karakterinizi bir çok sebep olabilir. Önemli olan ondan sonra hayat nasıl ilerliyor onu tartmak lazımdır. Ah be Ağustosta üşümüştüm resmen dersiniz içtensizce.