bugün

Cevabi cok basit bu sorunun.

- neden ateist oldunuz?
+ cehennem cok guzel sicak bea.
tanrı beni sevmiyordu bende ateist oldum kardeş.
düşünmem gerektiğini anladım.
Tanrınyla problemlerim vardı o hep isa derdi sonra ateist oldum.
neden değil nasıl.
kaldıramadım bu dünyayı, acizliğimi farkettim, elimden birşey gelmiyor diye yardım istedim...açlıktan ölen çocukları, tecavüze uğrayan kızları, intihar eden insanları, çocuk gelinleri düşündüm.aynı boktan hayat devam ediyordu.bana mucize göster dedim...bütün bunlardan sonra gerçekten düşünebilen ve bilgi sahibi olan ateistlere hakaret ettiğimi anladım. sürekli huzuru, mutluluğu, başka insanlarda aradım. hiçbir zaman kendi kendime yetemedim ve çok korktum.kendimi aşarak yada belki gözardı ederek sadece başka insanlara yardımcı olmak ve ben ne kadar acınası durumda olsam bile onların yüzlerini bir anlığına nasıl güldürebilirim diye düşünmeyerek yaşadım, dedim ya korkuyordum.çok korkuyordum.kimse beni suçlamadı bu yüzden tabi.karanlıktan korktum, yalnızlıktan korktum, sevgisizlikten korktum.sonunda bütün korkularım beni boğdu ve ben herşey için yüce varlığı (yada yokluğu) suçladım. sonrasında buraya bir yazı yazdım.ağlayarak, korkarak, evdeki bütün ışıkları açarak, yalnız kalmamak için bir tarafımı yırtarak ve pes etmiş bir vaziyette.sonrasında anladım...
Kimisi;tanrıya inanır. Yaptıklarını beğenmez. Bir isyan olarak ateist olur.
Kimisi; gözüyle görmediği hiçbir şeye inanmaya maddeci-materyalisttir.
Ben uzun süre tanrıya inanmadım ve bir süre de inandım.
Tanrıya inansan da çok çok dua edip işi sen yapıyorsun.
Tanrıya inanmasan da işi sen yapıyorsun.
Arada pek bir fark yok. Tek fark manevi tatmin.
kılıf uydurmak için.
tanrının yaptıklarının tanrı işi olduğunu düşünmediğim için.
başka ateizmle feyzlenmek isteyen ateist arkadaş varsa,

ateizmi benimseyenler için ikna edici her metin bu sitede:
http://www.ateistforum.org/

ateizmi benimseyenler için ikna edici her video da bu adreste:
http://m.youtube.com/user/GreenerNautilus

not: müslümanım.
Asıl sorulması gereken soru şu; neden hala inanıyorsunuz?
+neden ateistsin?
-ay o günah bu günah. bana hiç gelemez yani. ben de ateist olayım her şey serbest olsun istedim.
din insanları hiç bir zaman ahlaklı yapmaz, ahlaklı gösterir hayatta en nefret ettiğim şey ise insanların görünüşleri altında yatan gerçeklerdir tanıdıkça ortaya çıkar.
dedim ki bigün hayat benim ve bir kere geliyoruz kodumuzun dünyasına o vakitte de görmediğim biri içi yalanlar için saçma sapan bu dünya bir imtihan diyen bir kitap için yararlı olacağım bir hayatı olmayan bir varlığa inanarak boşuna harcamayayım.
Okudum, okudum.
Din felsefesi okudum.
Kuranı ve incili okudum.
Okuduğum için böyle oldu.
Cahil olsaydım, o "kutsal" kitapları hiç okumamış olsaydım tütkiyenin %70'i gibi dini savunan yobaz olurdum.
(bkz: bir gerizekalıya ateizmi anlatmak)
+ cehennemde kızlar teklif ediyormuş.
Eğer gerçek kuran mesajını anlamamış bir şahıssanız ve ateist ya da deist olmadıysanız şaşırırım. her türlü rezaleti bu gün müslüman kılığına girmişler işlemektedir. din kuran mesajını bırakmış alabildiğine uydurma yasaklarla ve hurafelerle dolmuştur. namuslu ve düşünen bir insanda böyle bir dinden nefret eder doğal olarak. kuranın diniyle bu gün yaşanılan ve adına islam denilen şeyin zerre-i miskal kadar alakası ve bağı yoktur.
kabirde cevap verilmesi gereken sualdir. Ateist arkadaşlara ön eleme sınavında başarılar. (bkz: münker ve nekir)
Ölümden sonra yeniden dirilmenin saçma olması. Cennet cehennem kavramı çok güzel fakat malesef gerçek olmadığını düşünüyorum.
ateist bir arkadaşımın dediğine göre, lisedeki öğretmeninin telkinleriyle olmuş.

başka bir ateist arkadaşımın dediğine göre ise, abisi ateistmiş, onun etkisiyle olmuş. annesi bunların başına kötü bir şey gelince 'ateistsiniz de o yüzden başınıza kötü şeyler geliyor' diyormuş.

eskiden ateist olan fakat şimdi inançlı olan bir arkadaşa göre ise, 'din diye dayatılan yanlış gelenekten' dolayı imiş. zamanla din ve gelenek/kültür ayrımına vardığını söylemişti. bununla çok samimiyiz. dine bakış açısını çok beğeniyorum, zihni aydın biri. ben yıllarca okuyup, araştırıp, çabaladığım sonuçlara o dini sorgulayarak ulaşabilmişti. defalarca takdir ettim onu. ateistler, hurafeci din anlayışını ve din adamlarını, bize göre 'daha açık ve seçik' görebildikleri için doğruya ulaşmaları daha kolay oluyor bence. yani zamanla din ile hurafe ayrımını yapabilecek kıvama ulaşıyorlar. fakat ciddi ciddi düşünüp, sorgulayıp, araştırırlarsa tabii.
Beynim yok, ne yapayım.
Bir gün televizyon izliyordum ve hiç bir sebep yokken bir de baktım ki münafık olmuşum. iyi ama böyle, canınız sıkılınca dışarı çıkıp bi küçük şirk koşup geliyorsunuz.
allah mallah pek sarmadi beni.
Din siyasete alet edildiğinden beri ateistim.
muhtemel cevapları şöyle olan soru:

- kimse beni anlamıyordu.
- sosyal medyada iyi prim yapıyor.
- arkadaş çevresi genişliyor.
- liseliyim.