1. 1.
  Elalem ne der.
  1 ... hayatbirpencere
 2. 2.
  özgüvensizlik değil tam tersi "neden bu derece özgüvenliyiz?" .

  türkiyede özellikle insanlarda çok kuru boş bir özgüven var bunun asıl nedeni milenyum başında patlayan "kişisel gelişim,kızlar özgüvenli erkeklerden hoşlanıyor olmmm" safsataları.

  bakıyorum millete bir bokları yok iyi bir eğitimleri,işleri,kariyerleri,kültürleri,belirli bir marjları ama konuşurken öyle bir konuşuyorlar öyle bir tavır takınıyorlar ki o özgüven büyük iskenderde yoktur cidden. ne kadar kesin yargılarla,net ve şüphesiz konuşuyorlar. ne kadar da kendilerini çok iyi tanıdıklarını sanıyorlar,kendilerini bu derece önemli görüyorlar halen anlam veremiyorum.

  açıkcası özetle bizim halkımızdaki özgüven "özgüven" değil, aptallık ,egoistlik. içi kof boş bir şey yani .
  5 -1 ... dincifilozof2
 3. 3.
  çünkü geri zekalısınız. tablet telefon bilgisayarla büyüdünüz. burada exalibur dışarıda muhittin topalak'sınız.
  3 ... leyte
 4. 4.
  Kendi yapabileceğiniz pek çok şeyi başkasına havale ettiğiniz için, sorumluluk almaktan kactiginiz için, keşke öyle olmasa ama yeteri kadar maddi olanaginiz olmadığı için, ailelerin aman o yapamaz onyargisini kıramadığı için... Kendi işinizi kendiniz görmeniz size özgüven kazandırır, sürü değil birey olduğunuzu farketmeniz size özgüven kazandırır, bilgi size özgüven kazandırır.
  3 ... abaninaltindakisopa
 5. 5.
  Toplumun kibir ve egosu popüler olma çabalarını da beraberinde getiriyor, ve insanlar birbirleri üzerinden fütursuzca espriler yapıp birbirlerini ezmeye ve toplum için de bir yer edinmeye çalışıyor bu ilgi budalalığı da topluma girecek insanlarda özgüven kaybı yapıyor.
  1 ... kopuksuzbira