1. 0.
  puhahahaha diyerek karşıladıgım başlıktır.

  mk sanki onlar bilmiyor erbakanın temelin bir numaralı atatürk düşmanı oldugunu.

  dereyi geçene kadar ayıya dayı diyorlar.

  bir sen zekisin mk.
  2 -1 ... ali sukru bey
 2. 1.
  bir liberal olarak erbakan'ı sevmem de (başlığına da yazmıştım durur orada), bunu dini bir inanış üzerinden değerlendirmem.

  yani tasavvuf, nakşibendilik falan diye. bir ateist olarak hepsi bana uzaktır. tartışma ve eleştiri siyaseten olur.

  peki, seyit rıza'nın inanç (iran-i etkili) ekolünün peşinden gidenler mi atatürk sevdalısı? biri de çıkar bunu der, bir şey diyemezsiniz. yani siyasi tartışmaları hiçbir zaman din üzerinden yürütülmemeli. ülke bu yüzden bu halde.

  amerika'da trump'a oy verenlerin çoğu ateist. fakat kendisi koyu evanjelist. "erbakan sünni o zaman düşman olalım" diye bir kafa, ülkenin bugünkü kötü halde olmasının kafasıdır. ya da tam tersi.
  1 -2 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
 3. 1.
  o entry i giren benim. bakalım ne yazmışım; benim fikrime göre diyorum, atatürkten sonra deha anlamında türk siyasetindeki en üst düzey adamdı diyorum.

  bu ibişin de benim entryde itirazı şu, atatürkten nefret ederdi nasıl 2. büyük lider olur. ulan orda büyük küçük diyen oldu mu. ya da atatürkü çok severdi diyen oldu mu. dediğime katılırsın katılmazsın bana göre atatürkten sonra zeka ve vizyon anlamında 2. adam. bu onun atatürkü sevdiğini mi gösterir. tabii ki hayır. bahsettiğim bir bu bir durum tespiti. olum duygusal bakıyosunuz hep ya.
  edit: ibiş lafı için muhatap kusura bakmasın. zıvanadan çıkınca oluyor öyle. izinliyim mesaj yazamıyorum. yoksa özel mesajdan açıklardım tane tane.
  ... melikbaybars