1. 1.
  24 Ocak 1951 tarihine ait bir gazetede çıkan "beyoğlu'da büyük bir kumarhane basıldı" haberinden anlaşılan gerçektir. yakalanan kumarcılar arasında necip fazıl kısakürek'in de bulunduğu görülmektedir.
  1 ... zarbut
 2. 2.
  "istid nicip fizil giçmişini çipi itti giçmişi di incik kidi kipik kiriştirir bi kiri timim mi?" Şeklindeki neredeyse 80 yıllık masalı tek başına çürüten tarihi belgedir:
  necip fazıl kısakürek in kumarhanede yakalanması
  necip fazıl kısakürek in kumarhanede yakalanması
  Ulan yıllardır papağan gibi aynı banal yalanı tekrarlamaktan bıkmadılar. Neymiş arvasi ile tanışınca hidayete ermiş de çok değişmiş de... biz de zaten yıllardır bunun necip fazıl tarafından salak dincileri uyutarak din üzerinden ekmeğini kazanmak maksadıyla uydurulmuş koskoca bir yalan olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Ama odun kafaları almıyor bir türlü.

  Anlatılan hikayeye göre necip fazıl şeyh arvasi ile 1934'te tanışmış, 1943'te de arvasi ölmüş. Ama bakıyorsun üstadları necip fazıl 1951'de kumarhanede basılmış. Kendini savunmak için de aslında oraya edebi eser yazmak için araştırma yapma amacıyla gittiğini söylemiş. vay be! Ulan allah'tan fuhuş ile ilgili bir edebi eser değilmiş ha!

  Kumar borcunu ödemek için Adnan menderes'ten yalvar yakar para kopardığını ve karşılığında da chp'ye, atatürk'e, inönü'ye ve kemalizm'e söven yazılar yazdığını da biliyoruz.

  Ha bu arada kendisinin 25 yıllık arkadaşı olan kadir mısıroğlu'nun da itirafları var:
  https://youtu.be/p6MbUEzumIQ
  Tabii doğru mu söylüyor artık bilemem ama necip fazıl'ın büyük doğu dergisinde yazdığı rejim karşıtı ve şeriat yanlısı yazılarından etkilenen süleyman hilmi tunahan'ın kendisine bir matbaa hediye ettiğini ve necip fazıl'ın bu matbaayı satıp kuamrda yediğini iddia ediyor:
  https://youtu.be/OjiD6KXavPc
  Burada da necip fazıl hakkında konuşmuş:
  https://youtu.be/3fWodBR0XLA
  Burada söylediğine göre de 25 sene boyunca kendisini sadece 1 kez namaz kılarken gördüğünü, onu da cemaatle birlikte mecburi olarak kıldığını söylüyor. ayrıca bir anısını daha anlatmış: necip fazıl ile beraber yemek yemeye gitmişler. Necip fazıl'ın parası yokmuş ve lokantaya varmadan önce kadir'in parasını alıp cebine koymuş. Yemekten sonra da kadir'in para üstünü hava atmak için garsona bahşiş olarak vermiş.

  Bir de şu var:
  https://youtu.be/GpRQRjWu7TQ
  Adam kim bilmiyorum ama nihal atsız'ın necip fazıl ile olan bir anısını naklediyor. anlattığına göre necip fazıl birgün nihal atsız'a "çok şükür öğle namazını da eda ettik" demiş. Yarım saat sonra da öğle ezanı okunmaya başlamış.

  Daha murat bardakçı gibi necip fazıl'ı yakından tanımış pek çok kişinin benzer anıları vardır.

  Kısacası pek çok tanığın anlattığına göre necip fazıl hayatının ikinci dönemi olarak nitelediği dönemde hep tasavvufi ve islami yazılar yazmış olsa da eski ahlaksız yaşantısını aynen olduğu gibi devam ettirmiştir. Hayatı boyunca kumar masalarından ve içki sofralarından kalkmamış, kumar borcunu ödemek için sürekli yalakalık yapmıştır. kendisi türk düşmanı, atatürk düşmanı, gerici, yobaz, ahlaksız ve iki yüzlü bir insandır.
  6 ... fasist psikolog
 3. 3.
  O kadar dinden imandan edebiyat yap o işten para gelmeyince 2 zar at sen de haklısın necip fazıl.
  2 ... sivasli bey
 4. 4.
  al birini vur ötekine.

  din, min zırvalayandan kacacaksın arkadaş.

  1+1=2.
  1 ... rockonbaby
 5. 5.
  Necip Fazıl ve Hüseyin Nihal Atsız!
  Al birini vur ötekine!
  2 ... reading zindani balladi
 6. 6.
  Olsun yol yabdı.
  1 ... turkmen begi
 7. 7.
  Kumarhaneye aslında kumarın kötü bir şey olduğunu anlatan bir edebî eser yazmak maksadıyla edebi tetkik için gittiğini söyleyerek herkesi güldürmesiyle taçlanmış rezalettir.

  allahtan fuhşun kötü bir şey olduğunu anlatan bir eser yazmayı düşünmemiş.
  4 -1 ... radikalkemalizm
 8. 8.
  Üstada iftira atmak için namaza diye kumarhaneye götürdüler.
  2 -3 ... sahibinin sesi
 9. 9.
  Polise "bari zardan düşseydik abi" demiştir.
  5 ... federal almanya