1. 1.
  "vatansever" olduğu iddia edilen meczup necip fazıl'ın tc başbakanlığına tahsis edilen örtülü ödenekten yararlanması ve bunu yassıada mahkemelerinde itiraf etmesidir.

  sırf birkaç oy uğruna milletin parasını yobaza, meczupa tahsis edenler türk milleti adına karar alan mahkeme salonunda bu davadan da hüküm giymiş, hırsızlıkları, örtülü ödeneği vatan ve millet uğrunda değil, kendi kişisel ve siyasi rantları uğruna harcadıkları hüküme bağlanmıştır.

  düşkünler ve yoksul-yetimin hakkını tırtıklayanlar ise yüzsüzce kendilerini savunmaya çalışmışlar. lakin örtülü ödenekten aldıkları paralarla evlerini dahi dekore ettiği ortaya çıkan bu kişiler ne yazık ki günümüzde türk milletine şirin ve masum gösterilmeye çalışılmaktadır.

  --spoiler--
  Menderes örtülü ödenekten Necip Fazıl'a para verirken yazdığı yazıların arasına kendisini eleştiren cümleler sıkıştırmasını istiyordu.Bu ikili arasında kapalı kapılar ardında bir anlaşma olduğunu kimsenin bilmemesi için.

  Necip Fazıl örtülü ödenekten aldığı para 6 seferde toplam 100 bin TL'yi buluyordu.Sadece kendisi mi? Tabi ki hayır eşi Neslihan Hanımda 5 bin TL ile örtülüden kısmetini alıyordu.Karnı doymaya başlayan Necip Fazıl ağzından dini allahı kitabı eksik etmiyor dini toplantılarda örnek bir Müslüman görüntüsü çiziyordu.Kul hakkını tasvip etmediğini her defasında söylüyor ancak kendisi örtülü ödenekten tüyü bitmemiş yetimin hakkını alırken kul hakkını hiç akıl etmiyordu.istanbul Erenköy'deki evinin döşenmesini de yine örtülü ödenekten aldığı paralar ile yaptırıyordu.
  --spoiler--
  11 ... protest sanayici
 2. 2.
  necip fazıl, büyük doğu'yu olağanüstü şartlarda, herkese ve her şeye karşı çıkarmış, çıkarmaya çalışmıştır. menderes'ten örtülü ödenek desteği aldığı bir dönem olduğu gibi, chp'den de çok çeşitli teklifler aldığı dönemler olmuştur. hatta bir sovyet büyükelçisinden aldığı teklifler de vardır.

  ama ödenek aldı diye, büyük doğu büyük doğu olmaktan çıkmamıştır. necip fazıl'ın en çok hapis yattığı dönemlerden biri de dp dönemidir. büyük doğu'nun günlük siyasetle ilişkisi şu kadardır:

  fikir erkektir bizce
  politika müennes (dişi)
  şehveti var aşkı yok
  kaba kuvvete metres
  biz erkeğiz adnan bey
  olamayız muhannes (kancık!)
  4 -7 ... tahin ile pekmez
 3. 3.
  kumarbaz, ayyaş bir adamın sonradan para amaçlı din bürünmesinin temel sebebidir.
  11 -10 ... system error
 4. 4.
  nazım hikmetle karşılaştırılamayacak kişidir. o kadar saygısızlık da yapılmaz üstada. herkes kendi sıkletinde sonuçta.
  3 -12 ... kirkincikapi
 5. 5.
  (bkz: yok artık)

  (bkz: acun stayla)
  2 ... beneksiz panda
 6. 6.
  "üstad durur mu, hacılamış paraları."
  6 -1 ... anambunelan
 7. 7.
  adnan menderes in asılması için yazılan tutanakların delil olarak gösterildiği iddia.

  bu iddiayı sunanlar ve bu iddiaya balıklama atlayanlara bir sürü şey söylerdim ama gereksiz.
  5 -7 ... ziverbey
 8. 8.
  necip fazıl ın örtülü ödenekten yediği paralar: öle bişe yoktur,yalandır... bu başlığı yazan bu iftirayı bi yerden duymuş, okumuş ve iyi bir şey yaptığını sanarak bu başlığı açmıştır tahminimce.
  Solda adam mı var, necip fazıl'ı anlayacak. Hepsi dangalak... can yücel
  5 -10 ... abdurrahman boztas
 9. 9.
  şu an gazetelerde köşe başı kapmış ballı kaymaklı maaş alan bazı bezirganları hatırlatan durum.
  1 ... thebiggraywolf
 10. 10.
  o kadarını bilmem ama kaçak bir kumarhanede kumar oynarken polis tarafından yapılan baskında gözaltına alınmıştır kendisi.
  4 ... ertan erdem