bugün

necip fazilin hayatinda ki donusumleri , evreleri bilmeyen userin mal bulmus magrabi gibi ortaya atlamasidir.
büyük üstad şöyle de demiştir:

"Ben geçmişimi dürdüm, büktüm ve kaldırıp çöpe attım, bu çöpleri ise ancak; kediler ve köpekler karıştırır..!"
üstada bok atmaya çalışan at boku kadar değeri olmayan yazarın söylemi.

edit:ayrıca siz değilmisiniz laiklik,çağdaşlık vurgusu yapıp insanların yaşayış biçimlerine karışamayız isteyen istediği gibi yaşar diyen. ee şimdi ne oluyor da zamanında kumar oynamış ve tövbe etmiş birisine "aa bu kumarbaz" falan diyorsunuz.

yazdığı şiir,makale,tiyatro,roman vs gibi bir çok eserle türk edebiyatına yön vermiş bir yazarla küçücük beyninle dalga geçmeye onu küçük düşürmeye çalışıyorsun.

"Zamanı kokutanlar mürteci diyorlar bana
yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana" NFK.
Degiserek gelistim fikrini ilk bulan takiyyeciymis kendileri.
aynı yazar geçmişimi çöpe attım çöpü kedi köpek karıştırır diyip ayar vermiştir. ayrıca geçmisteki yanlışlarını söylemesi pişkinlik değil dürüstlüğüdür. kendisi de yaptığı yanlışı görüp tövbe etmiştir. kendi deyimiyle otuz sene saatim ilerlemiş ben durmuşum gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum dizelerinin başka izahı yoktur.
kendisiyle ortak noktam.
Necip fazil'i bitirmesi muhtemel olan iddiadir. Gordun mu bak... Biz de kime ustad diyormusuz, tuu sifatimiza bizim. Ya olum harbiden bi siktirin gidin yav.
gerçektir.kumarhane baskınında gözaltına alınmış bir kumarbazdır kendisi ayrıca kadın düşkünü olduğuda herkesçe bilinir.
yalandır bir kısmını da müptelası olduğu afyona yatırmıştır.
n.fazılı çekemeyenlrin dert yanmasıdır. üsdad hem şair yazar , aynı zamanda iyi felsefecidir. bazılarını gerer üsdad.
"Tam otuz yıl saatim işlemiş ben durmuşum?
gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum."

bahsi geçen olay bu otuz yıl içerisinde gerçekleşmiştir.
geçmişindeki hatalardan ders aldığını iddia eden ama nedense bu hataların sonuçlarına katlanmaktan kaçan kişi. misal o burs paralarını geri ödemiş midir? hayır. ne güzel ben geçmişimi çöpe attım deyip borçlardan kurtulmak.
mk ortada bir gerçek var ve geri zekalilar üstad a nasil laf edersin diye cevap veriyorlar.
bunun elde tutulur hicbir şeyi yok.
üstad a nasil laf edersinmis.

öyle üstadı bukerler.