bugün

akabinde "ay cok mutluyum, askıooom" diyen sevgili lafı.
erkeğin alengirli laflarından kafası karışmış kız söylemi.
kıza, onu sevdiğini söyleyebilme başarısını göstermiş cesur erkeğin ağzından çıkacak ilk cümledir muhtemelen. sevgili ilkse söylenir, diğerlerinde böyle şaşırılmaz, kişi olaya alışıktır zira. işte der meister'in 13 yaşında ilk sevgilisiyle arasında geçen diyalog, hohoy, aynen böyleydi: (evet lan, anca 13'ümde bulabildiydim)

- seni seviyorum ben, gerçekten, çok seviyorum; dayanamıyorum artık vs. vs.. (7 sayfa mektup yazmıştım, benim gibi şair ruhlu adam nasıl açıkta kalır lan? hanginiz 13 yaşında böyle çıkma teklif ettiniz lan ha?!)
+ ne diyeceğimi bilmiyorum... ben de senden feci derecede hoşlanıyorum...
- ne?! şaka mı?!
+ yoo
- sevgili miyiz şimdi biz?!
idrak problemi çeken kız sözüdür, aslında emin olmak isteyen kızdır, hayır sevgilim varsa haberim olsun diye kendisini garantiye alır bu sözüyle:

- ne yani şimdi sevgili miyiz?
+ idrak yollarında iltihaplanmama mı var şule?
bu soruya cevap verenler buna da cevap verdiler :
'' (bkz: ne yani şimdi biz ayrıldık mı) ''
-ne yani şimdi sevgili miyiz?
-evet
-iyi soyuniyim ben.
-acele etme şarap açıcam daha...
kötü yorumlanmaması gereken cümledir. her zaman salakça bir tepki olmayabilir. bazen inanamazsınız sevgili olduğunuza, kendiniz de değilsinizdir, anlamak için bir kaç kere tastiklettirmeniz gerekebilir. en saf duyguların cümlesi olabilir bazı zamanlar. aşk aşk deriz ya hep. zor ilişkilerin sonunda daha bir anlamlı olur bu laf. ne yani biz sevgili miyiz şimdi?, sen de beni seviyorsun benim sevdiğim gibi öyle mi?, ciddi misin sen?. genelde bu saf cümlenin sonu ağlamayla biter. çok güzeldr ve sonra bir sarılış yanağa bir de öpücük konuduğu zaman dadından yinmez.
sevgililiği resmileştiren bir kurumun gerekliliğini gösteren sorudur.

+evet, sayın davetlilerin huzurunda şehnaz hanımı sevgililiğe kabul ediyo musunuz?

+elbette.(biraz daha gayriresmi olduğu için tercih edilen onay sözü)

+ben de bozuk para cüzdanını bayan hanıma teslim ediyorum.

+ayy aşkım aile cüzdanını da en kısa zamanda alırım umarım.

+dur aşkım hayda...bekarlığın tadını çıkaralım biraz.
an gelir duygular örselenir ve eller kenetlenir...

ve şimdi başlıyoruz...

yolda yürüyen iki yeni yetmeden:

kız: ihihihi *, ya biz şimdi neyiz ben hala anlamadım?...
erkek: ne miyiz hala anlamadın öyle mi? sinirler gerilir ve eller sımsıkı tutulur..
kız: ihihihi * evet anlamadım biz neyiz şimdi?
erkek: dış kapının dış mandalıyız, * tabi ne olmamızı bekliyorsun, bak hatta ben şimdi kapının kolu oluyorum, sende kolun üzerindeki mandal... *
- begenemedin mi mnkym

diye cevaplanmasi +1000 intellectual satisfaction puani kazandiracak kiz sorusu.
çağımızda mazur görülesi şaşkınlığa verilesi soru cümlesi.
fazla açık değil eleştirisinden sonra gelen edit: yahu anlamıcak ne var free free serbest işte takılmajaaa nerde o eski sevgililer
cabuk alevlenen, birden bire meydana cikan asklarda, basbasa kalindigi, birbirinin gozlerinin icine bakildigi o anda, anin mukemmelliginde bir kusur ararcasina sarfedilen cumle. cogu sefer bu bir soru degildir zaten. saskinlik belirtir bir unlemdir.
- ne yani simdi sevgili miyiz?
+ sen birkere ver ne istersen o oluruz yavrum.
- nasıl yaniii
+ yok bişi al sana gazoz getirdim iç
erkegin soran hatuna "yok bacanagiz anuga goyim" diye cevap vermesinin pek hos olmayacagi soru cumlesi. onun yerine "yok gorumceyiz anuga goyim" demek daha saygili bir davranis olur.
Bir kadinla uzun sure takilmanin olasi sonuclarindan biri. Sureyi uzatip kimseyi uzmek istemem. Olamayiz cunku.
kullanılacağını hisseden kadının yada erkeğin kafalarında soru işaretlerini silmek, emin olmak adına yanında ki kişiye yöneltiği saf ve masum soru. dürüst cevap veren henüz görülmemiştir.