bugün

umudumun tamamen kaybolması.
Dünyada hiç bira kalmadığında.
Gerekli olan cesareti bulduğum anda.
dünya üzerinde intihar etmeye değer bir problem olmadığını düşünmekteyim. intihar ile ne düzelebilir ki? diye de sorgulamadan edemiyorum. kısacası hiçbir şey canımızdan kıymetli değil.
inancıma uygun olsa beklemezdim sanırım. Fakat bu dünyada mutsuz ve zor bir hayat yaşıyorum, en azından -eğer var ise- diğer dünyada mutlu olmak istiyorum.
Denemiştim zaten o yüzden bir daha deneyeceğimi düşünmüyorum.
Günah listesinden çıkarsa.
çok çok onur kırıcı bir ifitraya bağlı olarak, sevdiklerimin güvenini dahi kaybetmek olabilir.. mesela böyle bir iftiraya uğradım ama, sevdiklerim herhangi bir biçimde şüpheye düşmedikleri için, fazla umursamadım bile..
Yeterince sebep.
ciddi mantıklı gerekçelerim var ise yani yaşamamak, yaşamaktan daha mantklıysa.
Hiçbir şey. Her ne olursa olsun intihar etmek geçerli bir sebep degildir.
fenerbahçe şampiyon olursa.
Bu sorunun cevabını yazmayı bile yüreğim kaldırmaz.
Hiçbirşey. Hayatta intihar etmeye kalkışacak tek bir olay olamaz. Allahın verdiği canı ve nefesi almaya kimsenin hakki yok. Ne yaşanırsa yaşansın hepsi bizim için birer imtihan.
Hiçbir şekilde intihar edebilecegimi sanmiyorum. O cesaret yok bende. Bir insanin kendi canina kıyması için normalin üstünde bir cesareti olmasi gerekli.
bir şekilde cezaevine düşüp müebbet yediysem ederim sanırım.
Yaşamak için bir sebebim ve motivasyonum kalmadığında.
Diğer dünyanın olmadığını garantileyecek bir şey olursa.
Bence intihar için cesaret gerekmez, bir anlık bişey.

Kendimi uçurumdan aşağı atmak için beklersem evet cesaret gerekebilir ama hiç bir şey düşünmeden bir anda bırakırsam gerekmez.
sikim 30 cm'den kısa olsaydı intihar ederdim.
Diğer taraf varsa ve burdan daha iyiyse benim için intihar ederim çok karmaşık değil benim için.