bugün

hani her din, bir öncesine alternatif olarak gelmiştir ama önceki din bunu kabul etmez hesabı var ya.

bu itibarla işini garantiye almaktır.
ne olur ne olmaz diye istanbuldan bursaya geldiğinde herkese "burası bursa mı ?" diye sormaya benzer tasvip edilmeyecek türdendir.
(bkz: her dinin adamı)
öbür dünyada hesap verirken 'ben aslında numaracıktan budisttim'der bu insan.
(bkz: ateist imam) ın yaptığıdır ben namazımı kılıyımda tanrı varsa bir kaç sevap kazanayım mantelitesi.
ortaya karışık yaptırmak
(bkz: yusuf yusuf)
amorti bile çıkmazsa işin sonu kötü.
müslüman olan zaten tüm ibrahimi dinleri kabul eder ve tüm gönderilmiş peygamberlere inanır.
bunun aksinde müslüman da olamaz zaten. Örneğin bir mü min hazreti isa resul değildir dese, islam innacını da kaybeder.

ne olur ne olmaz diye bir kaç dine inanılmaz. hak dine inanan zaten bu silsileye teslim olmuş olur.
devrin adamı olmanın uç noktasıdır. italya'da hristiyan,iran'da müslüman,hindistan'da budist,türkiye'de akp'li olmak gibi birşey.
(bkz: anti deist)
(bkz: cennete girmek için her türlü ibneliği yapmak)
aklını kullanmayı bilmeyen insandır.
rahmetli kemal sunal'ın amcasının dükkanına bakarken veresiye defterini kilo ile satması gibi bir oldu.
(bkz: bir yanlışın bir doğruyu götürmesi)
(bkz: kendini sağlama almak)
ya varsa lan?! sorusuna, ben dötü sağlama alayım tepkisi ve durumudur.
beraberinde fazlaca ibadeti getirecek olan durum.
ve bunu uygulayanlara geliyor şarkımız; garanticisin korkuyorsun.
sezen aksu - şanıma inanma.
eklektik düşüceden sonra, inançlarada yama, dur lan aslında kulağa hoş gelmiyor değil.
garantiye alıp son anlarında "i'm gonna die! jesus, allah, buddha; i love you all!" diyebilmektir.

(bkz: homer simpson)
işini sağlama almaya çalışan birinin düşünceleridir. (bkz: abi ben müslümandım ama)
- cumaya gittim gelicem.

- sinagoğa gittim gelicem.

- kiliseye gittim gelicem.

- nepal'e gittim gelicem.

- iflas ettim, boşuna beklemeyin.
eşeği sağlam kazığa bağlama istencidir. garantici yaklaşımdır.
bunu bir başlıkta eşdinsellik olarak açıkladığım entry vardı (bkz: eşdinsellik)
azıcık islamiyet, biraz hristiyanlık, göz kararı yahudilik, 3 baş hinduizm, bir su bardağı kadar da ateizm...

sabah aç karnına, akşam tok karnına iç; yemekle iç, yemeksiz iç, içesin yoksa gargara yap.

mis gibi kokteyl.

cennet garanti.

- iş ve işçi bulma kurumuna sesleniyorum, amk siz ne boka yarıyorsunuz lan? milletin işi gücü yok nelere sarıyorlar.
ne olur ne olmaz diye ibadet edenleri düşününce şaşırtmayacak hadisedir.
(bkz: ya varsa)
güncel Önemli Başlıklar