1. 1.
    universite ogrencisinin defalarca cevapladıgı soru.
    1 ... ümit
  2. 2.
    (bkz: okuyormusun kaça gidiyorsun) (bkz: goradan replikler)
    ... jokerr
  3. 3.
    konuşacak bişey bulamayan kişilerin tanışmalarında sordukları ilk sorulardandır,son gereksizdir.**
    ... rsbrnch
  4. 4.
    + vay kamil naber lan? nerelerdesin olm yaa?? gorusemedik ne zamandır.
    - okuyorum abi ondandır.yokum buralarda.
    + yapma yaa. ne okuyodun sen?
    - yabancı dil okuyorum abi, ingilizce.
    + oohh. ne güzel lan. ulan ne şanslı adamsın yaa. mis gibi ingilizce. lazım zaten bu devirde.
    - ne sansı olm, köpek gibi çalıstık herhalde. şansla mansla olmuyo bu işler.
    + ya o değil şimdi bi turist olsa, taş gibi mesela, 90 60 90, onunla anlaşabilir misin yani? yeterli mi ingilizcen?
    - anlasırım ya yeterli.
    + vay anasını yaaa.ulan okutmadılar bizi bee. yoksa yazın var ya göturmediğim turist kalmazdı.
    - ya bi ziktir git sapık herif, işim gücüm var ya alla alla. senle mi ugrasıcam. kafam bi dünya zaten. hadi görüşürüz.
    + dur be olm.iki muhabbet edelim dedik..
    - işim var kaçtım ben..(uzaklasır)
    + lan kamil,hoooop, britney spears'ın bi şarkısı var, onun sozleri yazıyo cüzdanımda bi verem de çeviriver bari bana... kamiiiiiil. gel lan tamam...gitti ibne...
    4 -1 ... leskote
  5. 5.
    + ne okuyordun sen ?
    - yasar kemal okuyodum bitti biraz once . şimdi de jack london'ın bir romanına basladım.
    + afferim oku oku da, baban gibi eşek olma.
    - yannıs oldu virgul...*
    + neyse artık
    -1 ... micomania
  6. 6.
    "kaça gidiyorsun sen"in üniversiteli versiyonudur.
    ... david addison
  7. 7.
    hz. ömer in kur'an okuyan kız kardeşine sorduğu sorudur. daha sonra hz. ömer kardeşinin kur'an okuyuşunu dinler etkilenir ve müslüman olur. * *
    1 ... pergamon
  8. 8.
    -ne okuyordun bakiim sen?
    -başlıkları alt alta okumak başlığına yazılanları okuyordum
    -hmm
    2 -2 ... saipsiz
  9. 9.
    aslında sizin ne okuyup okumadığınızla zerre ilgilenmeyen insan sorusudur. o kadar dandik birşey okuyorsun ki, bak aklımda bile kalmamış bölümün. zaten okuyup da ne olacaksın ki diye açılabilir bu soru. her ne olursa olsun karşı saldırıdır.
    ... pinaa
  10. 10.
    hariçten gazel okuyorum diye içimizden düşünmemize ve yeter artık dememize neden olabilecek yaratıcı olmayan bir girizgah.
    ... serayed