bugün

yılmaz özdil in 31 0cak 2009 tarihli hürriyet gazetesinde çıkan, davos olaylarını değerlendiren yazısı.

NE MUTLU HAMASLIYIM DiYENE..

Vallahi kıskandım... Hep böyle altı okka bi başbakanım olsun isterdim.
*
Evlatlarımız kahpe pusularda şakır şakır şehit edilirken, açsın telefonu Barzaniye, "eksküzmi" desin mesela... "Bundan böyle sınırdan kedi bile geçerse, çadırına F16 yağdırırım, nerden geldiğini şaşırırsın" desin... isterdim.
*
Kafamıza çuval geçirdiklerinde, isterdim ki, toplasın kabineyi acilen, "incirlike kilit vurdum" desin... Çağırsın ABD Büyükelçisini, "Bak arkadaş, ya çıkıp özür dileyeceksiniz, ya da topla tasını tarağını Nebraskaya kadar yolun var, anca gidersin" desin... isterdim.
*
Annan Planını burnumuza dayadıklarında, kaldırsın telefonu, "Bizde güzel bir laf vardır dostum Kosta, senin anan güzel mi?" desin, şakayla karışık... Gitsin Kıbrısa, "Biz burdayız kardeşim, santim kımıldamayız, çok rahatsızsan ananı da al git" desin... isterdim.
*
Bize turistik vize bile verirken bin dereden su getiren ülkelerde bölücüler cirit atıyor, AB çatısı altında konferans filan düzenliyor... isterdim ki, çıksın Meclis kürsüsüne, "Toprağıma, milletime yönelik bu husumet bitene kadar, AB ile ilişkilerimizi askıya alıyorum" desin... "Benim için bitmiştir, daha gelmem Brüksele" desin... isterdim.
*
Uzatmayayım... Kıskandım. Ömrüm boyunca özlemini çektim. Hamasa nasip oldu.
*
Ne mutlu Hamaslıyım diyene
(bkz: ne mutlu hamasiyim diyene)
sözlük sözlük olalı böyle ayar görmedi düzeyinde muhteşem bir ayardır.

ben de demiştim aynısını ama eksi almıştım adam ülke çapında gazetenin köşesine tokat gibi koymuş helal olsun!