bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    görüldüğünde ya da karşılaşıldığında "bu ne be ehühü" tepkisi verdirten, ama nihayetinde bir hayvan olduğu akıllara gelen ve onun bu küçümsemelerinize karşılık veremeyeceğini anladığınızda size vicdan azabı çektiren hayvanlar.
    2 -5 ... karin
  2. 2.
    sivri sinekler. sadece ısırıp vızlıyo amına koduğum. hayır sadece ısırsa problem yok vızlamasın! buradan yetkililere sesleniyorum vızlamayan sinek istiyoruz.
    4 -4 ... pileli pantolon
  3. 3.
    koalalar.hayatının büyük çoğunluğunu bir ağaca sarılarak geçiren bir hayvan ne işe yarıyor olabilir ki.
    4 -1 ... ayyash maghanda
  4. 4.
    'insan düşünen bir hayvandır' sözüne istinaden insanlardır efendim. ''ekolojik dengeye yarar sağlamayan bir hayvan var mı?'' diye düşündüm, bulamadım. * * o beğenmediğiniz, küfür ettiğiniz sivrisinekler bile polen taşıyor len, senden benden yararlı yani bu dünyaya. safi zararız anlayacağın.
    2 ... phoibos apollon
  5. 5.
    bit, pire, kene vs gibi asalaklar. ya arkadaş kan emmekten başka ne işleri var ki yeryüzünde. şu kadarçık * boyuyla adami sikertiyorlar.
    2 -1 ... sokaklambasi
  6. 6.
    bir hikayeye göre adamın biri allahım takdirinden sual olunmaz ama bu hamam böcükleri ne işe yarıyor diye kendi kendine felsefe yapmış daha sonra ki günlerde rahatsızlanıyor hikaye bu ya doktorlar çare bulamaz ve ona hamam böcüğünü kurutup havanda dövüp yemesi ve iyileşeceği söylenir. kısacası fazla karıştırmayın dibi tutabilir.
    3 -1 ... cayyas
  7. 7.
    tembel hayvanı denen, uyuşuk şeydir. ağaca sarılır durur koala misali, ama daha yavaştır koaladan. bi belgeselde görmüştüm, bu dereye düşüyo, ama hızlı akıyo su, bu kolumu kaldırıp önümdeki dala tutunayım derken (dal resmen ağzının dibinde) su alıp götürdü hayvanı. hiç mücadele etmedi, o derece tembel yani. o kadar tembel bişey ne işe yarar ki acaba?
    1 ... teknikkazma
  8. 8.
    (bkz: ne işe yaradığı meçhul insanlar)
    3 -1 ... mitheithel
  9. 9.
    öyle bir hayvan yoktur. yani bütün hayvanların ekolojik çevrimde yerleri vardır.
    1 -2 ... isi degistirgeci
  10. 10.
    her türlü ımurgasızlardır efendim, canları cehenneme bunların. dünyayı evrimde daha ilerde olan omurgalılar yönetmelidir. yaşasın evrim mücahiti omurgalılar.**
    -1 ... venividivici