1. 1.
  4 yıllık üniv bitirenlerin bile düştüğü durum.
  6 ... kısmetsiz
 2. 2.
  Genelde köyden indim şehire grubu insanların sözüdür.Bazı densizler buna gülerler ama ben buna acır ve bu güzel memleketimin güzel insanlarının durumunu görünce derin kederleri yaşarım...
  2 ... probus
 3. 3.
  valla abi hesap kitap işlerinden de anlarım ilkokulda en hızlı toplama çıkarmayı ben yapardım yaa diyerek devamı gelebilir artık bırak liseyi üniversiteyi bitirmeyi master yapmadan üç dil bilmeden iş yok!
  ... tereyagliiskender
 4. 4.
  her eve lazım bi model olmasına rağmen işsizdir.
  ... olric
 5. 5.
  işsizlik canına tak etmiş, çaresizlikten her şeye razı olmuş insanın geldiği nokta. bu noktaya gelmek o kadar kolay değildir. önce üniversitedeki hocalardan iş bulma konusunda yardım bekleyen insan burdan kendisine 'ekmek çıkmayacağını' anlayınca eş dosta haber salar, bir süre sonra bakar ki eş dosttan daha hayır yok bu sefer çareyi internetteki kariyer sitelerinde bulur. üç beş ilana cv yollar, buralardan da cevap gelmeyince ümitsizliği iyice artar ve sıra bu arayışın son basamağına gelir, işsiz insan artık her gün düzenli olarak birkaç gazete alarak bunların ilan sayfalarına bakar. artık aradığı şey iştir sadece 'istediği iş'i kim bulmuştur da o bulacaktır? iş bulsa haline şükretmesi telkin edilir ona. bu telkinlerle artık zincirin son halkasına gelinmiştir: "ne iş olursa yaparım abi."
  2 -1 ... yasak merve
 6. 6.
  hiç bir işten anlamam ondan ne iş verirsen aynı sonucu alırsın veya öle böle degilim dahiyim anlamadığım iş yoktur(yalan) anlamlarına gelen tümce.
  1 ... god hates us all
 7. 7.
  sen beni yeter ki işe al demenin başka bir modelidir.ihtisas sahibi olmayan insanlar çaresizlikten söyler.
  1 ... hakande84
 8. 8.
  (bkz: kalifiye eleman sloganı)
  ... picnick
 9. 9.
  elimden hiç bir iş gelmez, hiç bir alanda uzmanlığım yok sözünün allı pullu hali
  2 ... sezensevdasi
 10. 10.
  aslında acıklı bir cümle..sesimi duyan var mı? gibi..
  4 ... rasko