1. 1.
  yeniden merhaba değerli yazarlar.

  burada öğrencisi, beyaz yakalısı, mavi önlüklüsü hep beraberiz.

  şimdi bir noktaya değinmek istiyorum. 0 full paket (hava yastığı) reno clio olmuş 140.000 TL.

  ortalama 3.000 TL maaş alan bir beyaz yakalı yaklaşık 50 ay hiç yemese içmese ortaya koyacağı para yaklaşık 150.000 TL onunla da yoğurt kovası alabiliyorsun. bu mu yani? sizin dünyadaki amacınız ne yazarlar? ne için çaba veriyorsunuz? bir ev ve bir araba için mi gerçekten? sokaklarda, metrolarda, otobüslerde tüm bu kargaşa ne için? gerçekten toplam 300-400 bin lira için mi? intiharın eşiğinden yazıyorum.
  6 ... elektrik kesilince aaa diyorum
 2. 2.
  Aslında nefsimiz için. Herkes kıçına motor takmış, daha çok kazanayım, hep kazanayım, her şey benim olsun, hepsi benim olsun arzusuyla koşturuyor. Öyleyiz hepimiz. Arkadaşımın var, benim niye yok diye üzülüp mutsuz oluyorum bazen. Yahu siktir et. Olmasın hiç bir şeyin. Ölüp gideceğiz. Yanımıza alabileceğimiz 2 metre kefen, o da mezarda kalıyor, daha öteye gitmiyor.

  Dertsiz aşım, ağrısız başım olsun yeterli. Bir parça huzur olsun yeterli. Az kazanayım ama huzurlu olayım desek de, yine bir dünya hayal kurup bir yığın beklenti içerisine giriyor olmayınca da üzülüp kahroluyoruz. Değmez, vallahi değmez! Biliyoruz ama bir türlü nefsimize söz geçiremiyoruz. Evim olsun, arabam olsun, yazlığım olsun, dükkanım olsun, arsam olsun... Hep olsun istiyoruz.

  Ömür bitiyor be! Sağlığımız bunları elde etmeye çalışırken ufalıp gidiyor. Ne için, ne uğruna?
  1 ... sairceketli
 3. 3.
  harcanmayan emek iç kavurur.
  2 ... monk of monkmountain
 4. 4.
  Vicdanımızı rahatlatmak için emek harcıyoruz. Ne olduğu önemli değil. Herhangi bir şey olabilir. Yeterki bir şeyler yapalım.

  Vicdanı es geçenler de nefisleri için yaşıyorlar.

  Ha birde öbür dünyayı düşünüp yaşayanlar var.
  1 ... bilgisiz zeki
 5. 5.
  gösterilen çabaya karşılık bulunamadığında verilmesi muhtemel tepkidir.
  1 ... baldan tatli
 6. 6.
  ne emeği aq her şey boş.
  1 ... lidyanetya