bugün

beni krizlere sokmuş adamdır. lan anlamıyorum. kafayı yicem. belki adam o arada hayatın sırrını veriyor. la noliy:

http://alkislarlayasiyoru...gelebedasurte-eburge-usbe
galiba futbol yorumu yapan adam. arada bir hal geliyo sadece kendinin anlayabildiği bir dili konuşuyo. beni yaran ise ciddi ciddi bir şeyler anlatmasıdır. acaba bu prgoramı yapanlar gizli bir tarikat mı. sadece kendi anladıkları bir dille konuşuyorlar ve izleyenleri şaşırtıyorlar.*
geometri öğretmenim olur kendileri. anlamıyorum yahu zaten adamın ağzından cımbızla laf alıyoruz. mıy mıy mıy... en sevdiğim dersten soğudum vallahi.
kendisi ordu şoförler ve otomobilciler derneği başkanı hamdi ışıktır.orduspor sevdalısı kendisi.ordu yerel kanalı kanal 52 de spor programına katılıyor bazen.zaten meşhur videosu da o programlardan cıktı.
eski patronum kesinlikle içinden konuşmasana yahu sonra niye iş bitmedi diye kızarsın anlamıyorum ki seni ey insan.
coğrafya derslerini uyuyarak geçirmeme, sebep olan deneme sınavlarında coğrafya testini boş bırakmama neden olan coğrafya öğretmenimdir.
(bkz: çıkar şu üstündekileri ne dediğin anlaşılmıyor)
şoförler derneği başkanını çıkartırsanız böyle konuşur.
olayın hararetiyle hiçbir şey anlatamayan, fakat çok şey anlatmak isteyen abimizdir.

"herkes elini önüne koyacaklar, burda en azından üj bugudup inna enüp iddübüş ve şu bisıp nısınna buyla rızgını tekaşayapajak. hiçkimsenin boluspor üzerinde şey yapması şey değil; ya burda gerçek yönetimi gerekeni yapmış ama bundan sonra görev futbolcuların."
kendisiyle her karşılaştığımda ve konuştuğumda ne dediğini anlamak için kendimi tüm dünyadan soyutlayıp sadece kendisine odaklandığım yazlıktaki gizemli komşum. bazen midesinden konuştuğunu düşünmekteyim. bir diğer versiyonu için (bkz: survivor emin)
söylediklerinin zihinlerde herhangi bir anlama yorulamadığı kişilerin söylemleridir.

hele de bu kişi haberleri sunuyor ise sadece görüntülere bakarak haberin/haberlerin konusu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. bu spikerlere örnek verecek olursak:

(bkz: deniz arman) (bkz: mehmet ali birand) * * * *
(bkz: hurdacı)
(bkz: maldanadam)
(bkz: ujgelebedasurte eburge uşbe)
içmiş bir adam da olabilir. an itibari ile jack ve öküzgözü etkisiyle kendi dediğimi bile anlayamayan bir adam olarak tek sebebp olarak bunu söyleyebiliyorum. maldanamın içmemiş hali ile benim sarhoş halim eşit desene yazar kardeş.
Aslında diksiyonu bozuk bi adamdır özünde hatta başka bir videosunda bu sefer tane tane konuşmaya dikkat ederek şarkı bile söylemiştir.
'Herkes elini önüne koyacak. burda ne yazdıysa uyuşmaya bilir. Bunlar birbiriyle uyuşmasa bile herkes hakkıyla buradan rızkını tek tek alacak. Hiçkimsenin bolu spor üzerinden böyle bişey yapması iyi birşey değildir. Ya bundan gerçek gerçekten yönetim gerekeni yapmış ama bundan sonra görev futbolcuların ama şu...' Diyen adamdır.
Sıktım bir tarafımı çözdüm.
boynuzlu maral şiirini söyleyen insandır. anlayıp açıklayana 40 yıl küre çeviririm.

--spoiler--
http://nafilefilintalar.blogspot.com/2011/02/boynuzlu-maral.html
--spoiler--
orduspor'un kümede kalma mücadelesi sırasında eşsiz futbol bilgisini henüz filologların bile çözemediği bir dil ile aktarmaya çalışan bir yorumcu olarak hayatımıza girdi. ıa-rota (?) isimli programda (her yerel tv'de olduğu gibi kasabanın fotoğrafçısı kameraman olarak değerlendirildiğinden çekim açısı nedeniyle bu kadarı görünüyor program adının) orduspor'lu (konuşmada bazen brozipor ya da boruzipor diye de geçiyor) kümede kalması için herkesin elini önüne üç ebanıt itnat ebınıt üçme naşut ibisn nasıd idini burda rızkını takını şşey zıtnap ziton şiray etnap ester gızgınlıkla şeyy yapmayacak olduğunu anlattı. hatta hiçkimzenin brouzipor üzerinden şey yapması şey değil diye devam etti. kesin çok önemli mesajlar verdi sayın abimiz ama biz normal insanlar olduğumuzdan bu kadar yüksek frekanstaki bir yorumun ancak bu kadarını anlayabildik...

bu efsane yorumcunun kimliğini açıklıyorum. bu yorumcu, futbolla inanılmaz ilgili bir kurumun, ordu şöförler odasının başkanı hamdi ışık. olanca iyi niyet biraz yayın heyecanıyla karışınca ortaya böyle sonuçlar çıkabiliyor diyor ve sözlük ahalisini efsane görüntüler ile başbaşa bırakıyoruz:

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/26903/ne-dedigi-anlasilmayan-adam-ujgelebedasurte-eburge-usbe

bu da programa ve sayın abimizin müthiş aydınlatmasına doyamayanlar için uzun versiyonu: alkislarlayasiyorum.com/...

uzun versiyonu çözümlemeye çalıştım ama kara kutu çok bozuktu. sanırım amerikaya falan yollamak lazım bu vtr'yi...
aşağı yukarı şöyle bir şeyler söylüyor abimiz:
. bu emeklere, yazık bu paralara yazıktır yani burda en büyük iş buzusi futbolculara düşüyor bunların dikkatinin çekilmesi lazım
herkes, elini önüe koyacaklar buda en azından üj göbede ebna ebınıt üşbe
eşbu gidinat nasıyla burda gızgınlıklad şey yapıcak

hiçkimsenin boruspor üzerinden şşey ya şey yapması şey değil ya bunda gerçek eee yönetimi gerekeni yapmış ama bundan sonra görev futbolcuların.

ama şunu da gördüm yanlış anlamayın ben tabiiki kimsiyi ii yıpatmak gibisinden heangi bi haeket yabma janzımda yok....

hoçofoktör çok önemli...yani ben bu maç aslında bir hocanın maçı alacağını düşünüyodum ben.
şimdi bakın böyle yanlış anlamasın ben tabiki şaaptıım yok biz de bu işi bu işi bi bu işi biz de yaptık futbol oynadık spoorn içinden geldik antrenölük yaptık biz de en azından bu işi biliöz...

bu kadarına dayanabildim...
(bkz: bir el atın gençler)
tane tane anlaşılır istanbul türkçesi konuşan bir adamın en son dialog kurmak isteyeceği adamdır.
kamil bey:merhabalar efendim ben kamil nasılsınız beyefediciğim davetimize nerden teşfir buyurdunuz.
ne dediği anlaşılmayan adam:biz gelup celup orup..............................
kamil:hehe ondan efendim evet tövbe yarabbim bütün anasını s.....ğim manyakları beni buluyor. yeter artık yahu.
diye kibar adama kibarlığınıda bozdurur bu şahıs.
Devlet Bahçelidir. bir de;
http://www.youtube.com/watch?v=v5LfPucCIwo
ujgelebedasurte eburge uşbeeğer bir dilde bir şey demekse, aslında ne dediği anlaşılan adamdır.
kelimeleri yutar bu tarz insanlar, ya da o kadar çok saçmalarlar ki 'abondane' olursun. yamulursun. takip mekanizman kırılır. 'noluyoz amk' tribine bağlarsın.

peşin edit hun: amk çok çarpıcı lan açıklamalar.
türkçe altyazılı yapmışlar bi de. gözlerimden yaş geldi. http://www.youtube.com/watch?v=EPh90QYPXQs
abi en az 500 defa izledim hiç bişey anlamadım. yanlız sonundaki oluğğğ kısmı çok iyi değil mi?
diksiyonu kötü adamdır. ne dediği anlaşılmadığı için her defasında anlamadığınızı belirtmek zorunda kalırsınız. işte bu yüzden ağzının ortasına kürekle vurulasıdır.