1. 1.
    katıldığı radyo programında, bir dinleyicinin "neşet ertaş türkülerini dinler misiniz?" sorusu üzerine
    nil karaibrahimgil kızımızın soruya soru şeklinde verdiği cevaptır.
    http://www.ensonhaber.com...l-nil-karaibrahimgil.html
    halk müziğine karşı duyarlılığı için kendisini kutluyoruz.
    20 -3 ... satirik
  2. 2.
    nil karaibrahimgil'e olan sevgimi azaltmamş olaydır. olabilir mazur görmek lazım.*
    6 -19 ... pergamon
  3. 3.
    hee la neşet ertaş kim ki biri bana söylesin, şeklinde destek çıkılacak cümledir... yok şaka maka neşet amcanın güzel türküleri vardır, ama hepsi güzel değil tabi..
    2 -10 ... the black crescent
  4. 4.
    kim söylemiş bu lafı? nil karaibrahimgil miiii? o kim?
    27 -4 ... eirene
  5. 5.
    neşet ertaş'ın küçülmesi değil tamamen nil karaibrahimgil kişisinin ezikliği ve cahilliğidir. nil hanım kusura bakmasın artık neşet ertaş pırlanta reklamlarında oynamıyor işte.
    41 -3 ... i belong to che
  6. 6.
    bir şarkıcının, büyük bir sanatçıyı tanımaması olayıdır.
    bütün kızlar toplanmış, lakin bir zahidem dinlememiş.
    bütün kızlar toplandık < zahidem = fark var.
    53 -5 ... kapagini bulan tencere
  7. 7.
    tanımayacağın tanısanda dinlemeyeceğin dinlesen de anlamayacağın birisi evladım diye cevaplanası soru.
    9 -1 ... meksikaliyarimekmek
  8. 8.
    bozkırın tezenesi şeklinde cevaplanabilecek soru. müzikle çok uzaktan alakalı olan birinin bile pek sormayacağı soru aynı zamanda.
    6 -2 ... serendipiti
  9. 9.
    ortalıkta "sanatçı" edalarıyla gezen insanları bu hale getiren toplumumuzun bu konu hakkında olumsuz eleştri yapması yersizdir. nitekim bu kadın 2000'den beri var 10 yıl olmuş neredeyse ve kaçıncı albümü çıkardı. yazık ki gerçek sanatçılarımıza hayattayken değer verip, sahip çıkmıyoruz. vefat ederler, 2 gün sonra anma programları, 1-2 belgeselde ismi geçer. tamam. işlem bu kadar. ayrıca bu kadından zerre haz etmem, dinleyenlerine de bir şey diyemem sonuçta zevk meselesidir. ama benim şahsi kanaatim bu kişi için : sevmiyorum sevmiyorum'dur. *
    8 -2 ... dark jedi in da house
  10. 10.
    gerçek bi sanatçının bilebileceği soru!!!
    9 -2 ... scary59