1. 1.
  belli kaideler tahtında yaşamak, şüphesiz otoriter değil medenice varılmış bir mutabakatın sonucudur. ve makul bir sonucu varmaktan öte herkesin hayatını sürdürebilmesi açısından son derece elzem bir kabuldür de.

  söz gelimi, sokakta ayakkabısını bağlamak için eğilen bir insanın saçlarına işeyemiyoruz. neden? nedeni belli. ama sonuç olarak bunu yapamıyoruz diye özgürlükleri kısıtlayan bir tavır sergilemiş olmuyoruz değil mi?

  bakın neşet ertaşın şarkısını/şarkılarını remikslemek de böyle bir şey. ayakkabısını bağlayan insanın üzerine işemek gibi.

  omo yono nosol do noşot boboyo bolmoson mo yono?

  sus! toynağını siktirtme bana!
  3 ... hergele kutay
 2. 2.
  batinin usagi olmus ortadogulularin hosuna gidecek durum.

  herseyin dogalligini yok edin aferim size yeni generasyon orta dogulular sizi. atalarinizin kemiklerini sizlatmayi birak kemiklerini iliklerine kadar af edersiniz sikiyorsunuz aynen devam boyle.
  2 -1 ... arxaggelou
 3. 3.
  1- türkü belli bir formu olan sözlü müzik eseridir.
  2- Neşet Ertaş türkü formunda eser vermiş bir ozandır.
  3- türküye remix çekmek hayvanlıktır.
  2 ... sadaeke
 4. 4.
  öyle hayvani remixler mevcuttür ki o şahane eseri onlarca kat başka boyuta taşıyan. remixi yapan arkadaşın engin müzik kulağının efsane olması gerekir. çünkü bir türküye remix yapmak incecik bir çizgide yürümek gibidir biraz sağa veya sola bassanız ortada oluşacak eser rezil olur. mesela şuan kulaklarımda neşet ertaş türküsünün blues versiyonu çınlıyor ef-sa-ne ! ayrıca türk ezgilerinin kullanıldığı elektronik müziklerin hastasıyım.
  Bu olaya hayır diyenler sikindirik yutup diceylerinin remikslerini dinlemişlerdir büyük ihtimal. fl studyoda iki bass üç kick koyan dicey amk.
  1 ... wardenclyffe
 5. 5.
  ceza gerektiren bir suç olmalı bu. vallahi böyle bir rezillik olamaz yahu. bak türkücüsündür ne bileyim halk müziğiyle uğraşıyorsundur bir neşet ertaş şarkısı söylersin buna kimse bir şey demez. en kötü olmamış der geçeriz lakin remikslemek ne lan? ulan usta mezarında ters döndü. bu ülkede bir şeyi de kirletmeyin bir şeyi de olduğu gibi saf ve temiz bırakın lan develer. allah böyle işin cezasını versin ya.
  1 ... stochasticpanda
 6. 6.
  Tadında bırakmak güzeldir ama milletimiz tadında değilde ortalığa bıraktığından (sıçmak) dolayı normal.
  1 ... bakgenedellendim