1. 1.
  (bkz: nba dogu konferansi takimlari)
  ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  Batı konferansına göre bi tık altta olduğu aşikar, doğu konferansında play off sıralamasına ilk 3'ten sonra giren takım galibiyet ortalamalarını batı konferasında yakalasa play off dışında kalır.
  1 ... maybachmusic
 3. 3.
  David Stern'in nba içinde takımlar arası güç dengesinin açılmaması için çok sert kurallar koyduğu halde doğu konferansı batı'ya göre neden bu kadar güçsüz halde anlaşılır gibi degil.
  güçsüz dediğimden kastım miami(play off'lara kalamadı),cleveland ve chicago hariç kadrosu güçlü denebilicek ekip yok atlanta hawks ciddi derece performans göstererek zirvede bitirdi haklarını yemelim.

  tabi bunda celtics'in güçsüzleşmesinin payı var sağlam takımların çeşitliliği azaldı doğu'da Koskoca new york knicks bile draft sırasının ilk 3'ünden potansiyalli çaylak seçmek için koca sezonu bilerek son sırada bitiriyor.
  nerde o detroit'in 2004 yılındaki kötü çocukları, Iverson'lu Sixers
  batı konferansında ise tam tersi play off sıralamasına son sırada giren(8.sıra) takımın galibiyet istatistiklerini doğu konferansında karşılaştır orada rahatlıkla 4. Sırada kendine yer bulur 3. sırayı zorlar.
  bir diger yönden bakıcak olursak normal sezonda doğu konferansını 3. Sırada bitiren takım aynı ortalamayı batı'da yakalasa 7. 8. Olur.

  Lakers eski günlerini aratmasıma ragmen batı'da o.k.city, golden state, clippers, houston, memphis, portland gibi süpriz takımlar doğru planla işlenmiş kadro yapılanmasıyla güçlü hale geldi New orleans'ın elinde ilerde sakatlık yaşamazsa nba'in tim duncan'ı olucak anthony davis var kadro bozulmazsa onlarda güçlenicek.
  S. Spurs ve dallas son 10 senedir istikrarlı şekilde play off yapıyor.
  ... maybachmusic