1. 1.
  william l. shirer'in 3 ciltlik kitabı.
  ''Bu kitapta Hitler Almanyasının doğuşu, yükselişi ve çöküşü anlatılıyor. William Shirer ikinci Dünya Savaşından sonra müttefiklerin eline geçen orijinal Alman belgeleri üzerinde uzun yıllar çalıştıktan sonra bu kitabı yazdı. Almanya'da 1930-45 yılları arasında ne olup bittiğini merak edenler Shirer'in anlattıklarında bütün öğrenmek istediklerini bulacaklar ve bu önemli yılların niçin hiç bir zaman akıllardan çıkmaması gerektiğini görecekler. Naziler, iktidar için nasıl savaştılar? iktidarı -kimlerle ittifak kurarak- nasıl ele geçirdiler? Sonradan neler yaptılar? Kendi aralarındaki kanlı mücadeleler. Hitler ve arkadaşlarının özel hayatları. ikinci Dünya Savaşının başlatılması ve Alman yenilgisi... Hepsi, en ufak ayrıntılarına kadar inceleniyor, aydınlığa kavuşuyor''
  bizzat 70 küsür lira vererek satın aldığım kitap.1000 küsür sayfası var.başlamaya cesaret edemedim ama okunası bir kitap olduğunu zannediyorum.
  ... archeologist
 2. 2.
  içinde ancak birden fazla ırk,dil,din vs. barındıran devlet modelinin imparatorluk olabileceğini göz önüne aldığımızda saçma duran kitap ismi.Veya Naziler için o kadar derin düşünülmüşki nazilerin hepimizden üstün olmalarına rağmen kendi içlerinde farklı oldukları belirtilmeye çalışılmış. (bkz: hasiktir lan)
  ... pinkman
 3. 3.
  bir nefeste okunulması istenen eser. çok fazla diplomasiye yer verilmiş.

  edit:2. cildini de bitirdim
  1 ... asfaloth