bugün

Muhakkak, kötü yıllardı. Ancak o dönemde anlayamadığım, Almanya'daki 6 milyon işsizi nasıl istihdam edilecek duruma getirdiğidir. Bugün bile bu örnek tekrar görmemiştir.
Nazilerin alt tabaka yahudileri öldürdüğü sürdüğü biliniyor.
alman gençlerin halen utancını yaşadığı dönemdir.

dedelerinin seçtiği partinin yediği bokların ceremesini bu çocuklar çekiyor şu an. bu yüzden denetim, sorgulama mühim. halkın aktif olarak yönetim sürecine katılması gerekiyor.
Wermacht history isimli facebook hesabında kendisi ile ilgili hiç bir yerde bulunmayacak arşivler var. Müttefikler gerçekten ağır propaganda yürütmüş bu heriflerin şan ve şöhreti bilinmesin diye oysa gerçekten çok görkemli görüntüler mevcut.
Bir fabrika düşünün, bu fabrika yılda azami 1 milyon, kirpi tipi savaş aracı üretme kapasitesine sahip olsun.
işte bu fabrika yani nazi almanyası yılda 4 milyon kirpi üretmeyi başarmıştır.
Bu da demirbaş bir yönetim ile olmuştur.
Orantısız hırs ve zorlamaya dayanamayan fabrika makinaları kayış yakmıştır.
12 senede de iflas etmişlerdir.
Ruhları şad olsun davaları büyüktü...
keşke o moskova saldırısı öncesi bekleseydi de şu komünistleri ve kapitalistleri toptan silseydi şu dünyadan.
Kızıl ordu adını duyunca titreyen almanyadır.
elinde bu dönemi anlatan güzel almanca makaleler olanlar varsa linklerini beklediğim dönem.
kızıl ordu tarafından tarihe gömüldüğü zannedilmesi nazi almanyasının herhalde en kötü savaşıdır.

nazi almanyası orta ve batı avrupada en derinlere kadar ilerlemiş aynı zamanda afrikadan hindistana pek çok sömürgede hem karadan hem denizden savaşmış.

1941 yılı sonrası amerika topraklarının sadece 50 kilometre açığında davul sesi harekatı ile denizaltılarıyla 250'den bile fazla amerikan silahlı gemi konvoylarını batırmış.

sonra adamın teki gelmiş tüm bu süreci tek bir savaşa yüklemiş iklim şartlarına da kızıl ordu demiş.

Halbuki nazi almanyası doğu cephesini savaşın 3.yılında açmıştır ve Önceden aldığı pek çok kaybın ve hasarın tesiriyle ayrıca cephenin zorluklarla dolu geniş bir coğrafyaya yayılması ile bu cephede kaybedilmiştir.

ek:

-Amerika topraklarının açığı demek amerika topraklarının açığı demektir.Amerikalıların avrupaya gelmesi ile hiçbir ilgisi yoktur.

-Binlerce yıldır aynı topraklarda yaşayan insanların o toprakların iklimine daha hazırlıklı ve stratejik noktalarına daha fazla hakim olması gayet normaldir.

-yukarıda olduğu gibi ülkeler arası bir geçiş değil sadece kendi ülkesinin bir bölgesinden farklı bir bölgesine geçişte bile ne tarz hezimetler olabileceğini görmesi için şöyle bir örnek verecek olursam yeridir. "(Aralık 1914-Ocak 1915) Sarıkamış Harekatı"

-Son olarak tarihe farklı yönlerden hakim olacağına kendi ülkesinin tarihinden bihaber arkadaşlarımız, olayları yorumlarken bu toprağın mayasından da katsınlar efendim yoksa kış herkese kış ama bilenle bilmeyende bir olmuyor.
Savaştan sonra çiçek gibi açmıştır kominist ülkeler de ekonomi kötüdür.

Alman malları dünyayı kuşattı rus sevdalıları da kullanır.

Hatta ruslar sovyetleri sevmez nazileri sever.

Türklere ne oluyor da avukatlığını yapıyor.
rusya'nın o iklimi olmasaydı kızıl ordu filan dinlemeyecek ülkedir. dünyayı dümdüz etmek üzereyken soğuğa yenildiler.
almanlar utanıyor o dönemden, bizim aveller gelmiş oha amq çok iyi keşke sobaları olsaydı, soğukta ölmezlerdi, rusları dıkşın dıkşın öldürürleri harika olurdu yaa diyorlar.
aynen kardeşim evet çok haklısın türklere bayılıyorlardı. hatta gerçek ismi adolf değil adem.
20 milyondan fazla sovyetler birliği vatandaşının yok etmek için canını feda ettiği, yine sovyetler birliği'nin müttefik kuvvetlerden onlarca kat fazla tümen yığdığı 2. dünya savaşında ortadan kaldırılmış şeytani rejim. sonunu getiren yegane güç alp dağlarına varınca savaşın senelerce uzayacağını zanneden müttefikler değil sovyet kızılordusu'dur. bu konuda ilber ortaylı'ya kulak verilebilir mesela.

"Nazileri yenmek Sovyet Kızıl Ordusu'nun eseridir."

https://tr.sputniknews.com/rusya/201505071015361052/
osmanlı tarafından yıkılmıştır.yersen.
Sonrasında Sovyet ordusu tarafından bir böcek gibi ezilmişlerdir.
73 buçuk yıl önce bitmiş bir Almanya dönemidir.
Adamlar zorbaydı, caniydi ama gerçektende mükemmel bir disiplin ve mükemmel kalitede giyim, mühimmat üretiyorlardı. ingiltere bile bu kaliteye ulaşamamıştır o zamanlar.
bir an, şu an orada mı yaşıyorum? hissiyatına girdim görseli görünce. ne anlama geldiğini bilen hak verecektir.
Sakat bir ortam. (bkz: evde denemeyiniz)
işte erdogan onu taklit ediyor -sonu da onun gibi olucak.
Namı diğer 3. Reichtır.
Malum kişinin taklit etmediği ülkedir. Führerin derdi kendi halkının refahıydı. Ülke ekonomisini yerden göğe çıkardı. Malum kişinin derdi türk halkı veya türkiye değil. Arab daşşağı.
Almanca drittes reich.
böyle iken;
https://www.youtube.com/watch?v=eweuHcUx4WQ

daha sonra asagidaki videodaki gibi olmustur.
https://www.youtube.com/watch?v=R5i9k7s9X_A

fasizm her zaman hem kendi insanina hem de diger insanlara zarar vermistir.
Günümüz Türkiye siyasi ortamına rehber olmuş yönetim.