bugün

şu aralar en gözde söz yazarı..
"yan yana fotoğraf çektirelim" isimli harika bir albüme sahip,güzel sözler yazan sanatçı.
ALBÜM: Sokak Kızı

1. A Bu Hayat
2. Bana Özel
3. Ben Sokak Kızıyım
4. Bu istanbul
5. Bırak Seveyim Rahat Edeyim
6. Erkeklerde Yanar
7. Geberik
8. Hadi Güneye
9. Ölüyorum Anlasana
10. Özgür Çiçek

ALBÜM: Demir Leblebi

1. Bu Havada Gidilmez

ALBÜM: Yan Yana Fotoğraf Çektirelim

1. Anlamaya Çalış
2. Atıyosun
3. Beni Hatırla
4. Beyoğlu
5. Gül Pansiyon
6. Hay Hay
7. Hayat Güzelmiş
8. Hokka
9. Küçük Gemiler
10. Nereye Böyle
11. Otomobil
12. Ukala Dümbeleği
Çocukluğu
Üç kızkardeşten ikincisi olan Nazan Öncel in çocukluğu, kendisinin konuşmak istemediği bir konu olmakla beraber fazla bilinmemektedir. 5 yaşında Acı Tesadüf adlı bir filmde oynayan Nazan Öncel in anne ve babası ayrılmış, belirli bir süre evden uzak kalan annesi başka biriyle tekrar evlenmiştir. Annesi ve üvey babasıyla yaşamaya başlayan Nazan Öncel, Demirden Leblebi adlı şarkıda "... elleri bacaklarımda/geziniyordu anne/babacığım yapma dedim/bir hayvan gibi soluyordu..." dizeleriyle üvey babasının tacizinden bahseder, bu konu hakkında da daha fazla konuşmayı reddeder.
çok büyük sezen aksu kompleksleri olan bi kadın.Kaldı ki sezen aksu'dan daha iyidir bana göre.ha sezen aksu kadar istikrarlı değildir,zira sezen in kötü şarkısı yoktur hemen hemen fakat bu insanın kimi şarkıları sezen aksu nun yapmış olduğu bütün şarkılardan daha iyidir ***
herşeyi ile farklı bir kadın...
demir leblebi kasedi yüzünden baya bi tepki toplamıştı sokarım politikana ve ensest ilşkiyi anlattığı demir leblebi parçası dolayısıyla taşa tutulmadığı kaldıkendisinin deyişiyle tabuları yıkmaya çalışmış ..amma velakin çok güzel parçalar yapıyor bir hadise var kasedi ve göç kasedi enfestir tavsiye edilir
izmir kökenli aykırı söz yazarı ve şarkıcı ama önce söz yazarı
son zaman kendini popülarizmin kucağına attığını düşündüğüm sıkı müzik kadını.
kızkardeşinin eski kocasıyla evlenmiş olan kişi.
tarkanla çalışmaya başladığı dönemden beri popüler kültüre yenildiğini düşündüğüm sanatçı."hay hay","hokka" gibi şarkıları yakıştıramadığım sanatçı.nerde o "hızlı yaşarken" ya da "hadi güneye" zamanları
Iki kez katildigi Hülya Avsar Show`u terketmesi, güzel sesi, sarki sözleri, besteleri, kizkardesinin eski kocasiyla olan evliligi, Sezen Aksu kompleksi ile ünlüdür. Kendisini severek dinlerim.
fazla medyatik davranışlar da bulunmamasına ragmen yaptıgı işler ve sürdürdüğü yasam tarzıyla gündemden düşmeyen saygı duyulası sanatcı
resmi sitesi'nde nedense kliplerinin "yarısı" izlenebilen sanatçıdır.
hastaneye kaldırılmış sanatçı
http://www.milliyet.com.t...06/08/17/son/sontur34.asp
şu sıralar (bkz: 7 n bitirdin)isimli son albümünün promosyonunu yapan sanatçı.eski şarkılarını aratacağı kesin,bir de yeni albümünün isminin böyle ucuz bir rakam/kelime oyunu olması düşündürücü,ama vardır elbet bi bildiği nazan ablanın,göç vakti değil daha...
eski şarkıları güzel olan içe dokunan sesiyle bize kendini sevdirmişti.son albümü bizi biraz yedi bitirdi
Son albumu Cok guzel.ozellikle 7n bitirdindeki kısa şiir cok guzel.ayrıca bırak konussunlar sarkısındaki muzik ve sozler cok super olmus.kendisini kutladıgım sınırlı sanatcılardan biri.
(bkz: o bir karşıyakalı)
türk diline darbe indirmeye ve son kalan kalıntılarını da yok etmeye azimli kişi. (bkz: 7n bitirdin)
bugüne değin;

yağmur duası (1982)
bir hadise var (1992)
ben böyle aşk görmedim (1994)
göç (1995)
sokak kızı (1996)
demir leblebi (1999)
yan yana fotoğraf çektirelim (2004)
bir şarkı tut - eskilerden 31 şarkı (box set) (2005)
7'in bitirdin (2006)

albümlerine imza atmış, bunlar haricinde '78 tarihli bir de kırkbeşliğe, sana kul köle olmuştum/ kader bu çekeceksin, sahip sanatçı kişilik.
dünyanın en anlamsız ve sinir bozucu şarkılarını yazan insan kişi.
(bkz: aşkım baksana bana)
(bkz: nazan öncel kaldırılsın kampanyası)
herkesin zatıma aynı soruyu sormasını sağlamış sanatçı..

-aloo kızım nazan öncel sizin okula kayıt olmuş gördün mü hiç

g-he he gördüm bugün yanımda oturuyodu

-hadi ya kızım insan açar söyler anlatır biraz ya

g-bi sus görmedim ben kimseyi ya * *
bir vakitler yazlıktan bir arkadaşımın istanbuldaki evlerinde alt komşuları olan şarkıcı bayan ..

çok aksiydi ama , müziğin sesini azcık açınca bile aşağıdan duvara vururdu bir sopayla.hiç bir şey yaptırmazdı .. yada bizimkilerin izolasyonu sıfırdı,bilemiycem ..
mor ve ötesinin cambaz adlı şarkısının girişini kendisinden çalmış olduklarını iddia eden, grubun solisti harun tekin'in : 'hiç ilgisi yok, ayrıca ben hiçbir grup üyesinin evinde nazan öncel cd sinin olduğunu zannetmiyorum!!' cevabıyla bir parça susmayı öğrenmiş olmasını temenni ettiğim , son şarkısı 'aşkım' la beni kendinden iyice nefret ettirmiş bayan şarkıcı..