bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    atsız türk kökenlidir, nazım polonya kökenlidir.
    16 -31 ... raziyehatun
  2. 2.
    (bkz: kan ve bahar)
    1 ... ben hakimim masum bey0
  3. 3.
    saçma bir karşılaştırmadır bu tür karşılaştırmalar bir sonuç vermez.**
    2 -4 ... andlee
  4. 4.
    (bkz: kızıl ve kırmızı)
    1 -2 ... raziyehatun
  5. 5.
    (bkz: benim doğrum en baba doğru ulean)
    (bkz: subjektivitenin yobazlığı)
    2 -3 ... soul forged sin
  6. 6.
    karşılaştırılması bile gereksiz iki kişinin kıyaslanmasıdır. Zira Nazım Hiroşima'ya şiir adayacak kadar çocukları seven ve ''medeniyetler barışı'' yanlısı bir düşünce ve edebiyat adamı; Nihal atsız ise askerliğinde bir askere sırf Arap olduğu için selam vermemiş, üniversitedeyken hocasıyla beraber milletin kafatasını pergellerle ölçtürmüş kafatasçı bir kişidir. Bütün bu faktörlerden mütevelli sırf bunlara bakılırsa bile ikisinin bir tutulması zaten abesle iştigaldir.
    7 -12 ... faithful lover
  7. 7.
    nazım vatanı sovyetler'e peşkeş çekmek ister,atsız ata türklüğünün bilincinde cihana hakim bir turan ister.**

büdüt:sizi gidi gomanistler.
    24 -30 ... turcomen
  8. 8.
    "kara maça bey" şiiri mustafa kemal atatürk'e değil, peyami safa'ya karşı yazılmıştır. mustafa kemal'e yazdığı şiir burjuva kemal'dir fakat daha sonra nazım hikmet kurtuluş savaşı destanında mustafa kemal'i över. bu nedenle nazım hikmet kimi zaman politik görüşlerinde yalpalama olmuştur, fakat bu onun komünist duruşunu değiştirmez.

evet nazım hikmet bir komünisttir, fakat öyle sanıldığı gibi sovyetler birliğine peşkeş çekmeyecekti, fakat o dönem dünya devrimine inanmış bir komünist gibi sovyetlere destek çıkıyordu fakat amacı türkiye'de sosyalist bir düzen kurulmasıydı. nihal atsız ise bir faşisttir. eli kanlı bir rejimin savunucusudur aynı zamanda kanlı fikirleri olan bir zattır. öyle sanıldığı gibi yurtseverliğide yoktur, zira onun düşüncesindekilerin iktidarını hepimiz gördük, ülke a.b.d'ye peşkeş çekildi falan filan. zaten bunları görüyor olsaydık, burada bu konuları tartışıyor olmazdık.
    8 -5 ... kisil
  9. 9.
    atatürk'ün ilkelerinden ikisi, milliyetçilik ve inkılapçılıktır.

milliyetçilik ırkçılık ile, inkılapçılık devrim ile karıştırılmaktadır.

sonuç ?

sağ-sol çatışması. senin atsız'ın kötüdür, benim nazım'ım iyidir.

kazanan ?

votka ile hamburger.
    11 -2 ... sonkuzu
  10. 10.
    sap ve saman gibidir. ne alaka diyeceksiniz valla bende bilmiyorum. kurtuluş savaşında herkes cepheye koşarken nazım moskovaya kaçmıştır, bu kadar.
    5 -3 ... cnyt