bugün

Yürek parçalayan dramdır.
Ortamda bir espri yapılmış herkes gülerken "noluyo ya noluyo biri bana da anlatsın" duruşudur.
görsel

Insan üzülüyor be abicim.

Bu fotoğrafçılar da çok puşt ha, nasıl da yakalamışlar o anı.
türkçe ye de çevrilemiyor işin kötüsü.
Tam capslik kare.
Yandaş medyanın uydurmasına göre Trump bir sohbet sırasında erdoğan için "evet beğeniyorum çok beğeniyorum" demiş erdoğan da gülmüş.

Anlıyoruz ki Trump galiba türkçe öğrenmiş. Yoksa başka türlü erdoğan onu nasıl anlayacak.
muhalif olan şahsımı bile üzmüştür. bilmemesi bir yana öğrenme çabasına girmemesi üzüyor daha çok. 80 milyon nüfusu olan ve tüm dünyada ciddi manada söz sahibi bir ülkenin cumhurbaşkanısın. sürekli avrupalı amerikalı rus meslektaşların ile liderler ile bir araya geliyorsun. 16 senedir iktidardasın ve hala ingilizce öğrenmemek için direniyorsun. kafan almıyor olabilir ama 16 sene be kardeşim insan kendisini zorlaya zorlaya öğrenir. en azından derdini anlatacak kadarını öğrenir. dün hırvatistan cumhurbaşkanı mıydı kimdi 50 cm mesafeden bir şeyler söylüyor suratına sonra cumhurbaşkanı soluna dönüyor o bıyıklı arkadaş soyadı kalın olan galiba tercüme ediyor cumhurbaşkanı gülüyor kalına cevabını söylüyor kalın çeviriyor diğer cumhurbaşkanı gülüyor. arada ilk cümle söyleneli 1 dakikaya yakın süre geçmiş.
Ne kadar komik aman yarabbi ahahahah.
Daha ne kadar kuculup kendinizle dalga gecip mutlu olacak kadar avel olacaksiniz amk?

Ingilizce bilmis bilmemis cok mu muhim?
Gulmus gulmemis cok mu muhim?

Hayir icerde silkilince hincinizi disarda mi aliyorsunuz?

Bu rte ozelinde bir durum degil, o adam orada turkiye cumhuriyet devletini temsil ediyor, siz guluyorsunuz.
Ogrenmek istemiyor olabilir, ogrenemiyor olabilir zira adam sizin gibi sabah 9 aksam 6 mesai doldurmak icin yasamiyor.
Az adam olun, milli olun amq.

Cem yilmazdan ornek verirken diger bolumlerini de dinleyin bir.
"Ingiliz kraliyet madalyasi mi alacaksin? Ingiliz ailesi boyle konusmuyor pezevenk"
insanlar topluca gülüşmeye başladığında ''acaba bana mı gülüyorlar lan'' hissine kapılabilir.
prompiter: gülmeniz gerekiyor efendim.
Onlar türkçe öğrensin amk.

işinize geldiğinde türklükle ilgili mangalda kül bırakmıyorsunuz.
çocuklar komik bişey varsa söyleyin öğretmen de gülsün.
"Siz ingilizce biliyorsunuz da ne işe yarıyor, batı yalakasısınız, batı hayranısınız" diye güya laf sokup eleştiri getirenlerin batılı bir şarkıcının nickini alması, hatta adamın resmini profil resmi yapması, şizofrenlik belirtisi mi edepsiz bir ikiyüzlülük mü?

Ya da belki o kadar derinlere inmemek lazım, tüm aksığırlar gibi tipik bir koyunluk örneği, kafa çalışmıyor.
Nerede bu muhtarlar yavv..!
" niye güldü şimdi bunlar "

not: vurur yüze ifadesi durumu bazı akkoşların pek bir ağırına gitmiş. beter olun.
"Bana mı gülüyorlar?" diye düşünmüş olabilir. Aynı zamanda 2.Abdülhamit'i bu kadar sevmesinin nedeni, ortak noktalarının paranoya olmasından kaynaklanıyor olabilir.
Kimse olayı anlamamış. Biri "ingilizce bilmiyor ehehe" demiş diğeri "bilmesi mi lazım lan" demiş. Mesele burada erdoğanın ingilizce bilip bilmemesi değil. Eminim anlık çeviri yapılmıştır. Mesele erdoğanın "lan bunlar sıradan liderler. Ben dünya lideriyim bissürü ehehe evet bissürü sarayım var gülmemem lazım 20 yıllık karizmayı bozamam." Diye düşünmesidir.
bakınız bu dramdır.
görsel
O kadar 1200 odalı sarayda yaşıyorsun, tuvalet kağıdını bile değiştirmeye mahsus hizmetçilerin var. Bir tane ingilizce hocası tutamıyor musun kendine? sorusunu zihinde canlandırır.
A1 seviyesindeki adamların güldüğü dram.
ecevit ingilizce bilmiyor yazan entry'mi gösterin sözlüğü bırakalım. adamı kimse iplemediğinden bahsettim.
yemin ediyorum geçenlerde "avaryuuuu" diye hatır sorarken gördüm. bence asaletinden konuşmuyor.
Reis demiştir almanya abd fransa falan aynı anda gülüyorsa kesin bir bok vardır gülmeyeyim.
Ozaman teyb istifa. ingilizce bilmeyen bir lidere sahipseniz hemen ağaçlık alana gidiniz böylece 48 saat içinde hükümet düşecektir. Duyarlı olalım.
seni oraya oturtmayacağız deyip şişenin üstüne oturanlar daha şişe çıkmadan bunları dert edince komik oluyorlar.
Zirvedeki yalnızlık. Yakında sinemalarda.
ingilizce bilmemesinden çok , beyninde delay olması durumudur .

(bkz: Yazık la kimin çocuğuysa)

Edit : Ak yalayıcılara selam olsun