1. 1.
  isviçreli daniele ganser tarafından 2005 yılında yazılmış bir doktora tezinin kitaplaştırılmış hali. tam adı, "nato's secret armies: operation gladio and terrorism in western europe" olan kitapta, "The secret war in Turkey" türkiye kısmı gayet ilgi çekici. ermeni soykırımı ve anti-kürt operasyonlardan bahsedilse de, orası haricinde oldukça güzel bir değerlendirme olduğu söylenebilir.

  gladio'nun en vahşi uygulamalarının türkiye'de gerçekleştirildiğinden bahseden kitap, askeri darbelerden, darbe kadrolarının cia tarafından yetiştirilmesinden, cia - türk servisleri arasındaki ilişkinin kökeninden bahsederken, bir yandan da pentagon'un iç yazışmalarından örnekler vererek kendini sağlamlaştırıyor.

  "grey wolves" ve "hiram abas" konularında da güzel bir içeriğe sahip kitap, son konu olarak Türkiye'yi seçmiş.

  tek kötü yanı ise, "gladio" ve gladio'nun tarihi üzerine olmasına karşın, türk kısmını osmanlının çöküşüyle başlatarak, ermeni ve kürt tezimsilerine de yer verecek şekilde kurgulanması.
  ... üye ol!
 2. 2.
  zamanında hatta şu anda dahil olmak üzere dünyada neler olup bittiğini anlatan okunması gereken bir kitap.bazı şeylere körü körüne inandığımızı gösteriyor...
  ... diabolical