1. 11.
  içinde bir dünya klişe barındırmasına rağmen 2 saatinizi hoşça geçirebileceğiniz film.
  ... kajmer
 2. 12.
  Devam filmlerini pek sevmemişimdir. Birçok sinema izleyicisi de sevmez zaten. Gişeye yönelik filmlerdir çünkü ve genelde ilk filmin büyüsünü bozarlar. Anacak iyi yapılmış bir devam filmi de özellikle ilk filmi sevmiş biri için kaçırılmayacak bir şölendir. Karayip korsanları harika bir üçlemeydi mesela. Testere ve son durak serileri de olumsuza örnek olarak verilebilir. işte bu filmde benim için iyi bir devam filmiydi. Konsept ilk filmle aynı dolayısıyla büyü bozulmuyor. Her devam filminde olduğu gibi bunda da aksiyon sahnelerinin sayısı ve dozajı artmış. Baştan sona heyecan içinde izlenen, izleyiciyi sıkmayan iyi bir devam filmi olmuş ve 3. film için de iyi bir zemin hazırlanmış yeni bir indiana jones ile karşı karşıyayız sanki. Ancak şu var 3. film de güzel olabilir ama devam etmeye kalkarlarsa kabak tadı verecektir kanımca. Zira ilk filme göre daha hızlı, daha eğlenceli bir filmin olsa da çok da ekstra şeyler yoktu. Gerçi bu benim açımdan olumluydu. başta da dediğim gibi ilk filmin etkisi büyüsü korunmuş ama aynı mantıkla çekilecek 3 hatta 4. film sıkabilir seyirciyi.
  ... johnnyturhan
 3. 13.
  topu topu iki yüz senelik bi tarihleri olan amerika'nın -ki kötü bi şey de değil bu aslında ama- "bakın bizim ne köklü bi tarihimiz var" anlamında son derece kaba bi ajitasyonu olan -işte böyle yapınca kötü oluyor- filmlerin ikincisi.

  anladık benjamin franklin'iniz var sizin.. de avrupa tarihinde bin tane benjamin franklin var. hele ilk filmin sonunda "oo bunu nasıl yapmışlar, tıpkı piramitleri nasıl yaptılarsa öyle yapmışlar" lafı da "biz de piramitler kadar süper şeyler çıkardık ortaya" manasında bi cümle değildiyse kafamı keserim.

  harikulade amerikan başkanı portresi çizen filmlerden zaten oldum olası nefret ettim, bundan da ederim. 24 bile -ki yayınlandığı kanal fox, sağcı yani- daha gerçekçi amerikan başkanları gösteriyordu oysa.
  1 ... brick top
 4. 14.
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  national treasure book of secrets
  ... jimmy tudeski