bugün

görsel

tam olarak buyumdur.
Çok ama çok iyi. iyi bir sırdaş. Kalp kırmaktan çekinmeye çalışan. Beni üzüp sonra tekrar geri dönselerde yine iyi davranan. Geçmişte Yapılan saygısızlıkları görmeden yine ona rağmen iyi davranmaya çalışan bir insanım.
Genelde alınganım. Çokça alıngan.

Ama sessiz bir kural var içimde işleyen "sevdiğim insana" alınırım.

Sevmediğim insan kırıp incitemez kolay kolay.

Değer verdiğim yıkar geçer.

Hala cevabını kendimde bulamadığım şu soru yığınına en güzel cevap; insanım...

Her şeyiyle insan.
Bazen kahpeyim, bazen düzenbaz, kıskancım bazen ve hatta hoyrat, yalancı...

Pisim mesela, hala karıştırırım burnumu kuytularda, hala çocukluktan kalma bitlerimin varlığından şüpelenir tırnaklarımı götürürüm saçlarımın arasına.

Bazen minicik bir böceğin yolda debelenişini takarım kafaya, bazen ölür birileri 'müstahak' derim üzülmeden. Dedim ya insanım.

Iyi biri hiç olamadım mesela, sevgi dolu, sevecen, şirin.

Yolda hep çattım kaşlarımı,güçsüzlüğümden korktum.

Hic sigara içmedim, alkole bir kadeh rakıyla başladım devamı meçhul...

Bazen altın kaplama çatallarla dişledim karşı sandalyedekinin etini.
Bazen dizlerimi büküp oturduğum yer sofrasında yudumladım sevdiğimin muhabbetini.

Öyle çok utandım ki utanmadım yanlışlarımdan.

Öyle kızardı ki yanaklarım saklayamadım, örtemedim çocukluğumu..

Çok sevdim sevince. Çok sevince çok umutlandırdım kendimi ve bütün çoklara özenip çok kırıldım gidişlerde.

Aldattım sevdiğim insanları mutluluğumla, en çok kendime söyledim süslü yalanlarımı.

Içimdeki depresif kadından hiç korkmadım, en çok onu sevdim . En çok...

Bir de nazım ı sevdim, tabii konudan bağımsız bu.

Şiirleri sevdim adanan... Sonra bebekleri sevdim yumuk elli.

Ailemi sevdim, üçü geçmeyen dostlarımı sonra Kitapları sevdim ve onları ayıran cisimleri... Fazlasını vermedi hayat. Üstelemedim...

Güzel biri olamadım hiç, alımlı, zeki, çekici...
Entellektüel sohbetlerim de olmadı...
Topukluları hiç giyemedim mesela, kışın çoraplarımı pijama paçasından yukarı çektim inadına.

Insanca yaşadım, fazlası olamadım..
"kuantum falı mı yok artık" nidasıyla çözmeye başladığım sonucunda da "güvenilir" çıktığım onedio testi.
sorular fazla uyduruk.
Kaygılı.
Tanımıyorum.
manyağım ama tedavi görüyorum.

şaka değil bu dediğim. ha, manyak derken başkasına zararım yok, Allah'a şükür.

ayrıca matematikçi olacağım 2016 haziran'ında, Allah nasip ederse...

sonrasına bakacağım.
görsel
içi içine sığmayan , özgürlüğüne düşkün , neşeli ve sempatik ama içten içe melankolik.
hoş biriyim.
görsel
Nasıl bir insansınız lan siz ha hey kime diyorum alooo.
sonumda t yok.
Uysal, kibirsiz, zora gelemeyen, bilgili gibi gözüküp aslında bir halt bilmeyen, salak olmayıp bazen o duruma dusen, konferans verip bilgi paylaştığımda milletin beni Einstein gibi görmesi fakat kendi içimde bir Afrika başkanı gibi olmam. Sayayim mi dağa...
Fazlaca duygusal ne yazık ki...
Bulundugum şu noktada yılgınlığımı her acidan kabul edebilirim . Gectim artik " her seye inat mutluyum hep pozitif olaim karmayi bozmayalim aman agzini hayra ac " batillarini .bir kere guluyorsak icten en asagi uc gulusumuz ilkinden sonra yasadigimiz nalet seylerden dolayi hep zorlama. Yanisi pek ciddili , icten sırıtıklıği katiyyen bitmeyen , kıvırmayı beceremeyecek kadar dogrucu mahmutun dik alasiyim . Ha boyle sayip sayip acik havada acilan noronlarimla bi halt olmayanlarin icinde bi halt olmamak icin cabalayan arti birinci bir halt olmayanim dedigimle kalmaktayim .
egoist ve üşengeç.
genelde ilk adımları ben atarım girişimci biriyim ama sadece ilk adımı atarım sonrasına üşeniyorum.
bencil bir insanım.
Henüz her şeyin başında olan bir şeyler öğrendikçe, aslında ne kadar cahil olduğunu öğrenen kendine özel olarak yüklediği hiçbir sıfatı olmayan bir insanım.
öncelikle şu sorunu çözmemiz gerek.

görsel
(bkz: happy)
Açıkçası kendimle arkadaş olmak için başka bir bedende olmak isterdim. Siz hesap edin artık nasıl biri olduğumu Sjdklf.
Şerefsizin önde gideniyim.
her türlü şakayı kaldirabilen bir insanım (umarım).
valla takılıyoruz yhaaa.
karakter olarak ahmet kuralın üzerine birazcık poyraz karayel serpiştirin.
azıcık huysuzluk ve geleneksellikle yoğurun, bir tutam şiir,
bir tutam mentollü sigara koyun.
senede birkaç defa da şarapla terbiye edin.
evet bu benim.

tip olarak yakışıklı desen değil, çirkin desen haksızlık olur.