bugün

Evet dinsizler sizi dinliyorum dşnden çıkma hikayenizi burdada paylaşırsanız sevinirim.

Ben islamiyeti cidden seven bir insanım. Ama müslümanları değil. islamiyet ahlak bakımından iyi bir din. Kuralları hakkında konuşursak fazla sıkı. Ama islamiyet cidden enterasan. Fakat müslümanlar. islamiyeti boykot eden onlar. Bunu bilmeden yapıyolar. Ve ben müslümanları görünce islamiyetten soğudum.
Olduk işte bi sekilde Allah'a şükür.
çocuklara tecavüz etmedim, kadınları hor görmedim, kimsenin canını almaya çalışmadım! birak bu ayakları amınakoyuyum sami yusuf ne demiş:''müslümanlığı kurandan değilde çevreden öğrenseydim müslüman olmazdım''.
edit: 9 eksi afrikalı çocugu gorup ateist olan aptal yaşam formu.
akşam ben ateist olacağım dedim sabah bir kalktım ateist olmuşum.
sami yusuf ne demiş:''müslümanlığı kurandan değilde çevreden öğrenseydim müslüman olmazdım''.

Peki bu mükemmel olduğu söylenen kitap neden 1400 yıldır kendini okuyanları bi türlü adam edemedi ??
bir gün dinimi daha iyi öğrenmek istedim ve kuranı okumaya başladım. daha yarılanmadan inancım zedelenmişti.
asıl hikaye sen nasıl inandın? insan zaten ateist doğar, genellikle de aile hangi dinden ise o dinden olursun, başka din seçen milyonda 1 görülür. fakat hiç birdin seçmemek en doğal olanıdır.
kuran okumaya başladım, birçok sıkıntısı olduğunu gördüm. bu sıkıntılar benim için ahlaki olmayan bir takım şeylerin kuranda gayet ahlaki görünmesiydi; can alma fikri, kölelik fikri ve kadınlara yaklaşım tarzı. bu yaklaşımları gördükten sonra kitabın kutsal olmadığını düşündüm ve ardından her şeye materyalist bakmaya başladım. elde ettiğim sonuçlar öncekine göre çok daha mantıklıydı ve bunca yıl nasıl olup da bu zırvalara inandığıma şaşmaya başladım.
Daha değiliz ama sağolsun akp sayesinde adım adım yaklaşıyoruz.

Ulan ramazanda teravih selası duyalım diye sabırsızlanırdık şimdi sela duymaktan gına geldi..
görsel
Engizisyon mahkemeleri, cadı avları, kırbaçlamalar, el, kol , kafa kesmeler , recmedilme, kılıçtan geçirme vs.

Ee, hani özündeki, sevgi, kardeşlik, paylaşım ve hoşgörü?

Söylem ayrı, eylem ayrı.

Insani vasfları önde olan, başka ne olabilir ?
Herkes birbirinin inancına saygılı olduğu müddetçe sorun olmayandır. Ama yok kuran yanlış demiş öyle demiş derseniz yanlış yoldasınız. insanlar yanlış yaşıyor diye islam kotü bir din olamaz. Kız çocukları diri diri gömülürken bunu yasaklayan kadına değer veren islamdır.
girmedik ki çıkalım.

beyin ölümüm gerçekleşmedi şimdiye kadar.
anladığımız kadarıyla ateizmin piskolojik oldugunu entrylerden anlıyoruz. neymis efendim 3 yasindayken subhanekeyi ezberleyememiste sonra hocası tokatlamış açsana kuranı amk.
edit:humanist ayagına yaymayın gerizekalı yaşam formları piskolojik etki diyorun.
düşünerek...
sonu ist ya da izm ile biten herhangi bir şey değilim ben ancak gelmiyor içimden inanmak ve inanmıyorum. saçma sapan dogmalar hepsi bana göre.

inanmadığım için de kimseye ateizm nedir diye brifing vermek zorunda değilim.
camide namaz kılıyordum, namaz kılarken (şahidlerim var) astral olarak kayseriye gidiyordum.

böyle bir elamet geldi havada durdum (şahitlerim var.)

bana dedi ki

ben yokum! (şahitlerim yok.)

yere indiğimde ateisttim mınakoyayım. (tabi orada küfretmedim allahın evi)
ortadoguya baktım, bizim dincilere baktım.
Herşey 14 yıl önce bir genel seçimle başladı.
Kuran okuyarak.
memlekette niye bu kadar çok ateist olduğunu 15 temmuzda anladım.
Arkadaşlarım bir kere ateist ol bir şey olmaz dediler ama o gündem beri ateistim.
bir akabelilere baktım

bir de hulagu reyize

tamamdır.
Ateist olmadım deist oldum ve büyüyünce hikayelerle yaşayamayacağımı öğrendim.
başlıkta tek bir tane bile matıksal sebep olmayıp bütün itiraflar duygusal bir sebebe işaret etmektedir.

din kültürü hocasına "islamiyetten önce yaşayan insanlar ne olacak hocam" diye sormuş da hocası bir iki şey söylemiş... ilginçtir, kur'an'da benzeri bir soruyu firavun musa'ya sorar.

ta-ha suresi:
51. "Peki geçmiş nesillerin hali ne olacak," dedi.
52. "Onların bilgisi Rabbimin yanında kayıtlıdır. Rabbim yanılmaz, unutmaz."
güncel Önemli Başlıklar