bugün

ateist olan bir insanın geçmişi ile muhasebe yaparak bugüne dair anlatacağı hikayesidir.

ukte.
ilkokul din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenim bana: senin gözlerin renkli, renkli gözler cehenneme gidecek dedi. işte o gün bugündür...

bir sorudur.
Her gün önünde eğilme karşılığında cennet vaat eden tanrının insan uydurması olduğunu fark ettiğim zaman ateist oldum.
güle oynaya olmuyorsun tabi, zaten akşam yatıp sabahleyen ben ateist olacam ben ateist olacak diye sayıklayıp sabah kalktığında hop ateist olmuyorsun. bu bir süreçtir ve kademe kademe ilerler her dindar olmayan ateist olmakta duruyor da değil ayrıca ama iş bir şeyleri sorgulamakla başlıyor, sora faklı fikirlere bakıyorsun zamanla oluyorsun hatta yaşadıklarının da etkisi var buna sonuçta insan armut değil yaşadıklarının onda etkisi olabilir.

böyle yani çok zahmetli sabah akşam araştırıyorsun diye bir şey yok zaten bu öyle hııı şimdi ateist olmam lazım hadi olayım diye bir şey de değildir.
çok sorguladım derler. Lakin Inanmamak bir seçimdir. Bir zamanlar insanlar dünyanın yuvarlak olduğuna da inanmamıştı. Bilimsel olarak tanrı nın varlığının kanıtı olmadığı gibi, aksini gösteren bir kanıt da yoktur. Stephen hawkings de bunu söylemiştir. O yüzden lütfen inanan insanları karalamayın, bir gün bilim inancıda destekleyebilir.
görsel
sayenizde denilerek bir takım odaklara gönderme yapılabilir.
kurandaki onlarca hata üzerine önce deist oldum, sonra evrenin bir tanrı olmadan tesadüfen bir çok eksikle, bir çok saçmalıkla, bir çok hatayla var olmuş bir alem olduğunu idrak edince de ateist oldum...
Aklım başımdaydı olmadım diye cevapladığım eylem.

Çok sıkıldığım bunaldığım dertlere gark olduğum dönemler oluyor ve özellikle böyle dönemlerde içimdeki şeytan isyan etmeye başlıyor ama sus ananı sikerim senin diyerek susturuyorum.

Şaka ulan şaka halime şükretmem gereken binlerce şey varken en basidinden bu enrty yi girmememi sağlayan parmaklarım yanlış yaptıysam affet bana sabır ve güç ver rabbim diyorum.
Bana göre tanrı gerçektir; fakat Raskolnikov kadar gerçektir. Onu insan yaratmıştır. Tanrı insan ruhunun bir yansımasıdır. Insan en yükseğe tanrıyı keşfederek ulaşmıştır. Bu yükseklik aldaticidir. Insan tanrı olduğu gibi sade'in karakterleri de olabilir. Ben o kadar inmek istemiyorum. Bir meursault oldum ama. Ben Ruhumda tanrıyı göremiyorum. Çünkü bir kral değilim. Ben tanrının gölgesi olamam. Ben ancak bir isyancı olurum. Başkaldıran olurum. istemem sizin koltugunuzu. Iste benim ruhum bu. Sizin asla kesfedemeyeceginiz şey. Sizin yani tanrının kullarinin. Kral sevici lerin ve paranın kölesi olanların. Sürü halindesiniz. Acıya katlanamiyorsunuz.
Ben nasıl panteist olduğumu anlatıyor muyum g*tün oğlu?
Özgür iradenin olmamasi ve Tanrının inanmıyorsun diye yakması. o dinin olduğu ülkede değilsen o dine yüzde 99 inanmayacak olmanın adaletsizliginden yola çıkıp, binlerce saçmalığı görerek.
Peygamberligin en cok aci cekenin duyabilecegi kısa bir mutluluk kuruntusu olduğuna inanıyorum.

Cemaat evindeyken bir abinin Osmanlı Türk olduğu için mi yuceydi sorusu milli duyguları kabarip taşan beni islamdan sogutan ilk nedendi. Sonra Hz. Aişe hadisesi maneviyatimi çok sarstı. Ancak esas ateist oluşumun nedeni Nietzsche ve camus' dür. Nice'nin yukaridaki sözü iç sorgulamam da son noktayı koydu. Aslında metafiziksel yöntem ile ateist oldum. Marx çok sıkıcıydı. Marx bence yeni bir tarikatin kurucusuydu. Hiçbir temeli yok. Insan ruhuna dair gram bir şey bulamazsınız. Ya da ben hala ergenim. Her ikisi olabilir. Yabancı ve baskaldiran insan tanrının egemenliğini yikiyordu. Geçmişten gelen Namık Kemal okurlugu ve gençlik isyanim beni ateist yapan diğer nedenlerdi.

Fakat yine de saf inananlari severim. Gelecek ümidi olanları da severim. Sonuçta suç ve ceza'yi okudum. Tanrıya tümüyle inanan isa'yi tüm benligiyle seven bir insandan daha iyi ne olabilir. Raskolnikov 'u dunya olmasaydı hiç kiskanmazdim. Aynı zaman da razumihin gibi bir dostu olmasa rodya sıradan bir katilden ne kadar farklı olabilirdi ki. Ama roman işte gerçek hayatta ne razumihin vardır ne de dunya. Öylece sap gibi kaliverirsin ortalıkta. Bir suçlu tüm detayları anlatır ama insanlar yalnızca suça bakar. Rodya yine şanslı onu anlayan bir dedektif var. Ve son kez cezasını çekerek bir kez daha şansı ona gulumsuyor.
bunu izledikten sonra ateist olanlar var. adamlara hak vermemek elde değil.

http://www.youtube.com/watch?v=RSqTHC43ztc
manyak mısınız olum her kim ki birilerini bir şeye kanalize eder. o işte bir bit yeniği vardır.

zaten 2000 yıl önce allahtan haber alıyorum dersen peygamber şimdi dersen deli olursun.

inanan inansın ama beni buna mecbur etmeye çalışmasın.
islam, nikasız yatmayı, sevgili edinmeyi; içkiyi, kumarı, lüksü; çok kazandığım halde çok yemeyi çok harcayı yasaklıyordu.

Sahil kenarında taş gibi gezen çıplak kadınların davetkâr bakışları, güneş batandan sonra feleğin suyu...
Dünyaya bir daha mı geleceğiz anasını satayım? Bastım isyanı, bastım küfrü...

Siz, eey köylüler, dindarlar cahilsiniz, sizin yüzünüzden geri kaldık!

Bu akşam kimi sykiyoruz pampa? Hangi şarabı içiyoruz, nerde kıvırtıyoruz?

Diye devam eden açıklamalardır.
çocukken hep

'' tuvalette ekmek yeme,
Besmele cekme
ezan okurken düzgün dur yoksa allah carpar'' derlerdi.

Tuvalette fatihayı okurken ekmek yedim. ezan okurken de sürekli koltuga yayıla yayıla uzandım..
hiç birşey olmadı.
sonra inancımı kaybettim.
Youtube da izlediğim saçma cehennem videolarından sonra tırstım ve kuran okumaya başladım. Ondan sonra ateist oldum.
(bkz: sünni ateist/#37529999)
amk yobazlarının zoruna giden durumdur. bir insan inançlıyken inançsız olabilir veya inansızken inançlı da olabilir. kimse doğduğunda müslüman, hırisityan veya yahudi olmuyor sonuçta ve bu ona öğretiliyor. sonra inandırılıyor falan filan. daha sonra kişi bundan gayet de çıkabilir veya başka bir dine geçebilir, dinsizken dine de yönelebilir.

kendiniz bir düşünceyi taşımıyorsanız o yobaz düşünceniz içinde kendi dışınızdaki düşünce hakkında hüküm vermeyin bi zahmet. çünkü kendi düşünceniz dışına çıkamayacak kadar sınırlı beyne sahipsiniz.

isteyen istediği fikri benimseyebilir efendim. gidip biz sonradan müslüman olmuş insan görünce aslında olmadı o aslında hiç inanmıyor demiyorsak siz de ateistlere diyemezsiniz.
insanın içinde olan inanç veya inançsızlığın hükümünü kimse kendi saçma, sınırlı ve bağnaz algısıyla veremez.

yaşasın tam bağımsız türkiye!
bütün insanlar doğuştan ateisttir.
bazıları sonradan teist olurlar.

zamanla bazıları reklam arasına son verip,
fabrika ayarlarına geri döner.

durum bundan ibaret.
abartacak birşey yok yani.
birbirinize gıllık etmeyin yeter.
_ ben peygamberim bana iman et.
+ ispat ?
_ kuran.
+ kuran'ı kim yazdı?
_ allah söyledi ben yazdırdım.
+ kuran'ın allah'ın kelamı olduğuna ispat?
_ kuran.
+ hımmm?
inanıp inanmamak sana kalmış.
kesin ispatı olsaydı bütün dünya müslüman olurdu.
imtihanın amacı da bu zaten.
görsel
önceleri müslümandım. sonraları bu iktidar ve rte sağolsun ardından da YouTube'daki ateist kanallar.