bugün

avrupa'da yükselişte olan.
milyonlarca insanın ölümüne yol açmış bir harekettir.
bence ideoloji orospuluğudur.
ne anlama geldiğini bu yaşıma geldim halen daha anlamadım. herhalde belli bir ırk içinde sadece sosyalizm uygulama anlamına geliyor. benim aklım bu kadarına yetti.
hani sadece german ırkı olacak diğer ırklar yok edilcecek ve bu german ırkı kendi arasında sosyalist bir düzende yaşayacak gibi. herhalde bize bunu anlatmak istiyor.
enternasyonalizmi temel alan bi ideolojinin başına nasıl nasyonalizm getirip de insanlara yutturmuşlar anlamak zor.
ırkçı, anti-kapitalist, antisemitik ve anti-Marksist bir dünya görüşüdür. italyada Mussolini önderliğinde kurulan faşizmden etkilenerek ortaya çıkmıştır.
(bkz: benito musollini)
En çakalca ideolojidir. Șöyle özetleyeyim:
-Herkes eşittir. Hayır hayır dünyadaki herkes değil sadece almanya'dakiler eşittir. Hayır yahu almanya'daki herkes de değil sadece almanya'daki almanlar eşit. Evrende Geriye kalan herkes birer mikrop tanesi. Almanlar ise üstün ırk.

Evet beyle.
Ekonomik sistem olarak en beğendiğim ve ülkeyi en güzel kalkındiracak sistemdir. Düşünsene her şey devletin elinde devlet her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor. Tabi bu dünya zenginlerinin hoşuna gitmeyeceği için en pis kaka bok öğk ideoloji.
Sadece kendilerini dusunur bu ideolojik algı. Herkese zulüm eder sonra.
Türkiye için tek kurtuluş yoludur.
ırkçılığı en üstün şeymiş gibi gören bir ideolojiden hiçbir fayda gelmez.
https://galeri.uludagsozl...slan-asker-svayk-1565565/
Enternasyonalist sosyalistlerin altında kalcak akımdır.

(bkz: sonuna kadar enternasyonelizm).
Yakın gelecekte national kalmayacağına göre sosyalizm yalnız yoluna devam edecek.
hahamlarin guttugu emek hirsizi yahudileri mesru zeminde hasare gibi telef eden gorus.
hukuksal duzlemde bu goruse karsi yalniz turkiye (bkz: laiklik)i gecerli olmustur.
Gerçek sosyalizmi enternasyonel sosyalizmi kirletmek için hitler ve gerzek tayfasının ortaya çıkarmaya çalıştığı katliam ideolojisi.

Geri getirmeyi düşünen olmasın çünkü binlerce komünist onların stalini olur.
anlamı yok değildir. sosyalist bir yönetimdir. nasyonalistler kapitalistleri de sevmez komunistleri de sevmez. ayrıca naziler başa geçince işsizliği önleyip herkese iş vaadini tutmuştur. eğer sol bir kökenden gelmese bu tür vaatlerde bulunmaz. hadi başa geldi bunları yapmaz.
nazi düşüncesine göre komunizm ve kapitalizm yahudiye hizmet eder, yahudilerin kurup kendilerine hizmet etmesi için eğip büktüğü düşüncelerdir. bu yüzden nasyonalist sosyalizm doğrudan alman halkına hizmet ettiğini söylemişlerdir.
bugün mesela ss askerleriyle röportaj yapıyorlar adamların amacı alman halkının hakkını kendine vermek için savaştığını söylüyor. ayrıca komünistlerden daha sosyalist olduğunu da iddia ediyorlar.
ha bunun gerçekliğine yıllarca onla mücadele edip adeta kutuplaşmış komünistler hatta kısmi sosyalistler de kabul etmeyecektir ama durum böyle.
komünizm sosyalizmi kendi içine katıp marksist bir şekilde yorumlamıştır fakat komünizm marksizm olmadığı gibi, sosyalizm de komünizm değildir.
herkes komünizmi marx gibi yorumlamak zorunda değildir. marksistler zate lenin, stalin, mao gibi insanlardı.
Özetle her insan eşittir ama bazıları hariç.
ırkdaşlarımız eşittir desek daha dogru olur o pis ideoloji için.
Faşizmin yumuşatıcı koyulmuş hali.
vatan partisi ve doğu perinçek. türkiyedeki özeti bu.
+şu tarlanın 10da 1i senin tamam mı karşim?
-diğer 9u kimin peki?
+Karıştırma sen 1i senin işte.
-tamam.
eğer bir ülkeyi kurtarabilecek bi siyasi akım olsaydı almanya doğu ve batı diye ayrılıp kukla devletler haline getirilmezdi.
anlayan kimse ile Kavgam'da Hitler'in etmem ama fakat lakin azınlıkları sevemiyorum
zorluyorum kendimi ama olmuyor.
evet kutsal kitap şöyle der bir kabileye olan kininiz sizi ayrımcılığa sürüklemesin...
herkese renkli günler
(bkz: kürtçülük)

bu da onlardan biridir.
güncel Önemli Başlıklar