bugün

seovinin cikaracagi muhtemel otobiyografik kitabin ismi olabilir. alternatifler:

(bkz: bir seovinin hikayesi)
(bkz: benim adim seovi)
kendisine gelen anlam veremediği eksi oyların sebebini ararken farkında olmadan düştüğü durumu özetleyecek sözüdür. Bir gencin yitişini anlatacak hazin bir hiyake bile çıkabilir. aynı zamanda efsaneleşme yoluna girmiş bir seovidir.
(bkz: seovi geri dönüyor)
(bkz: seovi uyanıyor)
(bkz: neden seovi)
(bkz: neden müzik)
(bkz: 30000 kadınla nasıl beraber oldum)
(bkz: yaz arkadasım)
(bkz: not al kafanı ver)
(bkz: önce bir ışık gördüm)
sözlükte kendi kendime takıldığım günlerden bir gündü. sevipte henüz açılamadığım kızın burcunu gördüm. okudum entryleri . o da ne. sevdiğim kız. belkide evlenmek istediğim kız o olamazdı. paraya önem veren. kaprisli dengesiz ve daha nice kötü özellikleri barındıran kız olamazdı. okuduğum her kötü şeye bastım eksiyi.

biraz rahatlamıştım. az sonra sevdiğim kızın memleketinin başlığına gittim. aman allah ım. faşistlerin ateistlerin koministlerin, fethullahcıların olduğu bir şehirmiş. iğrenç insanların olduğu. kızlarının kız olmadığı hatta şehirdekilerin insan olmadığı bir şehir. çok kırıldım. kızdım kendime. sevdiğim kızda böyle olabilirdi. bastım eksiyi. her okuduğum kötü şeye bastım eksiyi.

az sonra kendime geldim. sevdiğim kızın tuttuğu kardeş takımın olduğu başlığa gittim. o da ne sanki bu ülkenin takımı değildi. hain bir şeydi o. o taraftarlar. her okuduğum şeye bastım eksiyi. bastıkça rahatladım.

az sonra kendime geldim. baktım muslukçu gelmiş. burcunu sordum. sevdiğim kızın burcuydu. takımını sordum sevdiğim kızın takımıydı. nerelisin diye sordum. sevdiğim kızın hemşehrisi idi. bu kadar tesadüf olamazdı bastım ona . bastıkça rahatladım.
sözlükte başlıktan başlığa uçuyordum sürekli okudum . araştırdım. bir kız en çok neleri sever. neleri beğenir. erkeğin en seksi olduğu an nedir. erkek kıza ne hediye almalı. ülke nereye gidiyor. galatasaray şampiyon olmuştu. acaba ilk buluşma da ne yapmalıydım.tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa seri eksi oy veren ibne mi sözlükten çıkar diye bile düşünmeye başlamıştım.
tekrar döndüm bir kızın en çok etkileyecek şeylere. her şeyi yalayıp yuttum. ertesi gün buluşmaya gittim. hiç biri işe yaramadı. yaran fıkraları, yaran olayları yaran entryleri bile anlatmıştım. evet yaran bir başlık yönlendirmesi sonucu bu duruma düştüm. yapılmış en bilinçlice dalgınlığı mı yapmıştım acaba.

sözlüğe koştum. okuduğum her şeye bastım eksiyi bastım eksiyi. iğrenç . bu da iğrenç dedim.
''herşey o ilk günahla başladı. inan bana günaha bir kez bulaşırsa arkası mutlaka gelir.'' gibi oturaklı bir giriş ile anlatılacak tecrübe.
(bkz: nasıl seovi olunur)
(bkz: seovi olma teknikleri)
(bkz: herkes birgün seovi olacak)*
(bkz: santigado)
seovi kisisinin sozlukteki yuklenmeler sonrasi nasil bu bataga dustugunu anlatmak icin sarfedecegi laftir.
(bkz: durun aciklayabilirim)