1. 1.
  Kişinin nasıl yalaka olduğunun itirafıdır. Zamanında yalakalık yapmadığım için, sadece işimi yaptığım için ayda 15 gün çalışıp 15 gün keyfi rapor alan yalaka lavuk yerine beni çıkarmışlardı işten. Aylar sonra geri çağırdılar ama gitmedim.
  Yalaka olmadan bu devirde bir yere gelinemiyor ama şerefimden onurumdan ödün veremem. Varsın bir yere gelmeyivereyim. işimi yapar geçerim.
  3 ... dertler derya olmus
 2. 2.
  üç senelik iş hayatımda anlaşamadığım bir idareci yoktu. bunun yolu iki şeyden geçer, ikisinide aynı anda yapmak makbuldür; çok çalışmak ve altan alta yalaka olmak. arkadaşlar sinsi olmayın ama hafif yalakalık iş götürür yalan yok.

  velhasım nasıl oldum, bol bol çay kahve ikramı, bu tarz şeylerin mümkün olduğu bir işte çalıştım. elemanlar arasındaki zararsız ve dedikodu olmayan özele girmeyen şeyleri idareyle paylaşmak. milletin özeline dedikodusuna saygımız var ulan o kadar da yalaka değiliz. işi layıkıyla yapmak burası çokomelli eğer siz iyi bir elemansanız idare de size karşı yalaka olur, yalakalığın karşılıklısı makbüldür. son olarak milletin hakkına girmediğiniz sürece herkese duymak istediğini neyse onu söyleyin. zararsız ve iş gören yalakalık serüvenim böyle başladı, aşama aşama anlattım ve tavsiye ederim.
  4 -2 ... incelikli matmazel
 3. 3.
  Herşey akp diye bir partinin kurulması ve benim makarnayı çok sevmemle başladı...
  Ayrıca evde kömürde yoktu.
  3 ... dinsiz kitapsiz kafir