bugün

tembelliğe alıştırılmış insanların yaz aylarına doğru google da tıklama rekoru yaptıkları sorudur. 19 günde 16 kilo veren biri olarak sorularınıza açığım isteyen pm den ulaşabilir. zor iş değil inanç her şeyin başında gelir.
Çok basittir . Yemezssen verirsin , ötesi yok .
başta boğazdan kısılmalı
günde en az bi saat yürüyüş
sabahları aç karnına maydonoz suyu

annem tarafından denendi ve başarıyla sonuçlandı.
"bu yaz ayında denize havuza gitmediysen spor salonuna git." cevabı verilebilir.
Öncelikle neden kilo aldığınızı bulmanız gerekiyor. Siz sebebini aslında çok iyi biliyorsunuz. Bugün insanlar beyin gücüyle mucizeleri başarıyorlarsa, siz kilo vermeyi mi başaramayacaksınız? Öncelikle karar vermek, azimli ve inatçı olmak çok önemli. Bir çok insan kiloyu morali bozuk olduğu zaman yediklerinden ve gece atıştırmalarından alıyor. Öncelikle fazla iştah olayına çok direnin. Tere tohumu tableti sabaları aç karnına alındığında çok işe yarıyor. Her gün en az üç buçuk litre sıcak su ve bitki çayları için. Sen diyet yapamazsın, görürüz seni diyenlere aldırmayın. Asla aç kalmayın. Hiç kimse sizin adınıza karar vermeyeceği gibi, kilo da vermeyecek, BUNU BiLiN. Canınız her sıkıldığında yürüyüşe çıkın. Yaz mevsimindeyiz, hadi giyin eşofmanlarınızı, çıkın sokağa. hem müzik dinleyin, hem yürüyün. Bu arada hep olumlu şeyler düşünün. Vaktim yok diyenlere... siz kendinizi günde bir saat ayıracak kadar sevmiyor musunuz? Yine de vaktiniz yoksa, bol mate ıhlamur ve yeşil çay için. En azından gideceğiniz yere yürüyün ve başlayın. Sabah uyandığınızda, ballı ılık sıcak suyu aç karnına içerek başlayın. Her fırsatta bol bitki çayı ve sıcak su için. Akşamları 19:00'dan sonra yemek yemeyin ve her gün sevdiğiniz bir sporu yapmaya başlayın.. Emin olun, işe yarayacak. Sevgiler...
az az sık sık yiyerek. olmadı diyorsan canan.karatayın kitabını öneriyorum.
vücut her kg başına 30 kaloriye ihtiyaç duyar. yediğiniz yiyeceklerin ve içtiğiniz içeceklerin kalori hesabını yaptığınız zaman daha kolay bir şekilde kilo vermeniz mümkün.

şöyle ki ; diyelim 90 kg sınız. 90*30 = 2700. vücudunuzun her gün 2700 kaloriye ihtiyacı vardır. yediğiniz yiyecek ve içeceklerin kalori hesabını yaptığınız zaman diyelim ki her gün 2000 kalorilik besin tükettiniz. günde 700 kalorilik kilo kaybınız olur.

vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarını da sporla arttırabilirsiniz. kalori ihtiyacınız 2700 demiştik. her gün 1 saat orta tempo koşu yaptığınızda bu size +500 kalori ekleyecektir. 3200 kalori ihtiyacınız olacaktır. buda günde 2000 kalorilik besin tükettiğinizde günde 1200 kalori vermenizi sağlayacaktır.

1 kg verebilmek için 7700 kalorilik ekstra harcama yapmak gerekir. çünkü vücut yağı anlamında 1 kg 7716,17 kaloridir.

yani söylediğim diyetle günde 1200 kalori ekstra harcama yaptığınız zaman 1 haftadan kısa bir sürede 1 kg vermeniz mümkün. buda ayda 4 kg eder.

spor yaparak kilo vermenizi ve metabolizmanızı hızlandırdığınız gibi kaybettiğiniz kilolarınızın kaslarınızın eriyerek değil yağlardan gitmesini de sağlayabilirsiniz. uzmanlar bu yüzden spor yaparak kilo verin diyor.

ayrıca her sabah uyandığınızda, öğleden sonra 4 gibi ve gece yatarken 1 fincan yeşil çay içerseniz metabolizmanızı hızlandırır, ayrıca yeşil çayın yadsınamayacak kadar çok olan faydalarından yararlanmış olursunuz.

ayrıyetten kilo vermek isteyen bir insan akşam 20.00 - 20.30 dan sonra besin tüketmemeli. ha çok mu acıktınız öyleyse bir elma yiyin veya hafif bir meyve yiyebilirsiniz.

bir diğer önemli unsurda bu *** lık unsur. şeker, tuz ve un dan kilo vermek istediğiniz süre boyunca uzak kalmanız. bu sizin çok daha sağlıklı ve çabuk kilo vermenize son derece yardımcı bir etkendir.

ben bu dediklerimi 1.5 ay uyguladım. 8 kg verdim. denemenizde fayda var. hatta mutlaka deneyin.
verilmek istenen kiloya göre kol bacak burun kulak kesilerek kilo düşürülebilir.

tecrübe ile sabittir. 19sene önce 12 gram fazlam vardı accık ucundan aldırdım ideal kiloma kavuştum. Teşekkürler sünnetçi
spor yapılabilir.

edit: adam buna eksi vermiş yahu, sen yat kardeşim aman yapma.
ağırlık çalışmanın yanı sıra kum torbası ile ısınırcasına ritimli vaziyette yumruk çalışın kendiliğinden oluveriyor zaten. kendimden biliyorum, cidden.**
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.