1. 1.
    bizlik bi durum degil bütün dünyada aynı durum.
    -1 ... yavuz ve unicorn
  2. 2.
    Anlamadim. Son zamanlarda haberlere mi bakmaya basladin yoksa bizim son zamanlarda boyle oldugumuzu mu dusunuyorsun?
    Edit: duzenleme icin tesekkurler. Cevabim : hep vardi bunlar.
    ... kalamar95
  3. 3.
    dünyada bu kadar fazla değil türkiye deki kadar. ülkemizdeki cahil ve aptal insanların sayısı günden günden artmakta. felaketler buna bağlı olarak çoğalıyor. eğitmeklede olmaz çözülmez bu iş. hangi birini eğitcen ? sistemi komple değiştirmek gerekiyor. işlenilen suçlara çok ağır yaptırımlar gerekiyor. verilen hapis cezalarına ottan boktan, iyi halden indirimin kesinlikle kalkması gerekiyor. ceza 25 yılsa 25 yıl yatacak amına koduklarım. 10 yıl yatıp çıkmaması gerekiyor suçu işleyenin. neyse onu yatacak. öyle içerde krallar gibi bakmıyacan böyle puştlara. atacaksın 10 m2 lik hücreye çürüyüp gidecek sefil vücutları orda. özellikle tecavüz ve küçük çocuklara cinsel istismar suçlarında. idamın zaten kesin geri gelmesi lazım. bu yazdıklarım olsa şu ülkede suç oranında yüzde yüz olmasa da yarı yarıya düşme olacaktır. adım gibi eminim. ama türkiye den bahsediyoruz. benim bu ülke insanından hiçbir bok ümidim kalmadı. bu devran böyle gelmiş böyle gider. üç beş kişinin ayaklanmasıyla bu sistem birden değişmez. biz kendi önlemlerimizi alalım. çoluğumuzu çocuğumuzu, eşimizi, ailemeze kötülüklerden uzak tutmaya çalışmamız lazım. kimsenin kimseye güvenemediği devirde yaşıyoruz. önce götü sağlama alalım biz gerisi mukadderat zaten...
    ... seekthereallget
  4. 4.
    sıcağı sıcağına programını izlememiş yazar beyanı. Biz hep böyleydik kardo.
    -1 ... blacklist92