bugün

Sosyal medya, şu güzide sözlüğümüzdeki yorumlar, başlıklar nefret toplumuna dönüştüğümüzün göstergeleri.
Bu süreçte nefret nasıl pompalandı ve biz buna dur demek için ne yaptık?
Hep birilerini suçlama, ötekileştirme, dışlama....
Aynı gemide yolculuk ediyoruz canlar, aynı gemide.
O gemide öteki beriki diye bir şey yok ki. Dışladığın senin yansıman lan. Ne zaman görmeye başlayacaksınız?
Görmeye, fark etmeye başlayınca bu oluşum çökecek.
Sadece gör. Fark et. Uyan...
refah içinde yaşayan toplumlara bak, orada kimse kimsenin dinini, dilini, ırkını, inancını önemsemez. onlar için önemli olan tek bir şey vardır;

-iyi bir insan mısın?
-yoksa kötü bir insan mısın?

eğer iyi biriysen inancın, görüşün, ırkın ne olursa olsun kabul görürsün. ama kötü biriysen kendi öz kardeşi bile olsan dışlarlar seni.

ancak bizde bu durum tam tersidir. onlarla aynı görüşteysen, dini falan da kullanıyorsan ne kadar kötü bir insan olursan ol seni kabul ederler içlerine. ancak farklı bir görüşteysen dünyanın en iyi insanı bile olsan düşman olurlar sana. bu da toplumdaki cehaletin en büyük göstergesidir.

biz 1071 de bizans imparatorluğunu yendik,

1453 te haçlı ordusunu yendik,

1915 te bütün avrupayı yendik,

ama 2018 de hala cehaleti yenemedik...
nefret toplumu olmadık, üzerimize kapattıkları elektronik fanus--veya medya-- manipilasyonu ile öyle olduğumuza bizi inandırmak istiyorlar. atlayın arabaya dolaşın ülkeyi, medya gündeminin ne kadar yapay olduğunu bizzat kendiniz görün.
cevabı "balık baştan kokar" olan sorudur.
çapulcular, affedersiniz bana ermeni dediler, bunlar terörist, başörtülü bacımın üstüne işediler, bunlar komünist terörist gençler okuma hakkı vermeyeceğiz (burada ama ya orda teröristlri kstediyor sn de trrstsin diyenin ağzının ortasına çarparım. aynı cümleyi bir de söyle sunayım bakalım hoşunuza gidecek mi? bunlar müslüman terörist gençler. bak hoşuna gitmedi değil mi? terörist teröristtir ideolojisi olmaz. ) daha bir sürü şey sayabilirim ama yoruldum.
Muhalefet olmaya ne zaman başladık? Sorunsalının cevabı olan başlık.. Gerçekten ne zaman başladık muhalefet olmaya? Mesela herkes saygı duysa ya da saygı duymayı öğrenebilse birbirine olur muydu nefret?
Aklım almıyor ne oldu da 90 lı yıllardan sonra bu kadar örf, adet geleneklerimizden uzak nefret toplumu olduk.
Hani beddua etmeyi seven biri değilim ama kim bizi bu hale getirdi ise Allah'a havale ediyorum.
görsel
Sebebi sosyal medyaya bağlayanlar olmuş ancak sebebi bu değil. Bu gün hepimiz bir birimizden nefret ediyoruz çünkü farklıyız, homojen bir toplum malesef ki değiliz. Medyanın ve kafa ütüleyen köşe yazarlarının iddia ettiğinin aksine farklılıklar zenginlik değildir. Bir kusurdur adeta iltihap kapmaya müsait açık bir yaradır. O kadar karışık bir toplumuz ki farklılıklar sadece etnik kökenlerimiz de değil kültürlerimiz adetlerimiz bir birinden çok farklı egenin kültürü iç anadoluya farklı karadenizli ile çukurovalı bir değil. iklim ve coğrafya yüzünden aynı etnik kökene sahip insanların bile birbinden farklı dünyaları var. Bunnunla da kalmıyor farklılıklarımız toplumumuzun eğitim durumu da bambaşka bir kısım zır cahilken bir kısmı eğitimli. Bütün bu saydıklarımın üzerine sos niyetine kuşak farklılıklarını ve gelir adaletsisliğini de koyun alın size nefret toplumu. Bakın daha mesepsel ve siyasal ayrılıkları katmadım bile onlar işin cabası. Bu kadar zıtlıkların üstüne ülke ekonomisi de insanları zincirleyecek gücten uzak olunca sonuç çok da şaşırtıcı değil. Durum hep böyleydi sosyal medya sadece vehameti görünür kıldı.
Egitim yetersizligi.
Dogma inanc sahibi toplum.
Kotu ulke yonetimi.
Zenginin belini dogrultup fakirin belini buken bi vergi sistemi hele ki.
Yol,kopru,havalimani yapmak bunlari gormemizi engellemez yani benim gormemi engellemiyor.
Fazla fanatik olmasi oldukca fazla fanatik got killarini bi hatirlayin.
Sahte operasyonlar ile uyutulan halk baskanlik sisteminin gelis sekline bi bakiniz sayin yazarlar.
Ulan sizden cok sey mi istedim be ?
Gozunuzu bi acip bakiniz.
Lutfen ulan lutfen !!!
herkes nedense son 15 yılı baz almış, kemalist zihniyetin hiç suçu yok yani, at gözlüğüyle bakıyorsunuz, sonra da neden kutuplaştık.