bugün

bir tuvalet esprisidir. sıçtırırken düşündürür.
selçuk erdem esprisine kurban gitmiş bir önermedir. karikatürde kapıdan çıkan insan içeride bir çok değerli mücevherat bırakmıştır.
yalnız tuvaletler için söylenmemiştir.annelerimizin odalarımızın düzenli ve toplu olmasını istediklerinden dolayı bu sözü hatırlatırlar bize.

+nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak şurayı!
-tamam bulmak istediğin gibi duruyo iste.
komik bir tuvalet yazısıdır. bir karikatürde de adam işini bitirmiş, çıkarken de mücevherlerin yanında bir de kadın bırakmıştı. selcuk erdem olması muhtemel bunun da..
sifonu çekmeden çıkma gerekçesidir. kim sifonu boş bulmak ister ki?
deli cevat'ın değindiği bir konu. o diyosa doğrudur.
görsel
tuvalet girişlerine yazılan uyarı yazısıdır. senin olan hiçbir şeyi burada bırakma, sıçtığın boku temizle anlamına gelmektedir.
y1llar once bir dergide okumutum bu yaziyi. maldivleri tanitiyorlardi sanirsam. denizden bir tas bile cikarilmasina izin vermiyorlarmis o zamanlar galiba. ve bu felsefeyi sunmuslar gelen turistlere.
Tuvaletlere Yazılmasına rağmen birçok kişinin yine de dikkate almadığı, özünde felsefi anlam yüklü emirdir.
umumi tuvaletlerin kapılarında görülen uyarı yazısı. fakat gözden kaçan bir nokta var. söz konusu yazı çok ucu açık bir yazıdır efendim. belki adam karşısında bir avuç bok görmek istiyor. olamaz mı? var böyleleri. o yüzdendir ki "temiz bırak" yazılması daha makul, daha makbuldür efendim.
gecen gün evımı temızleyıp akşam işe gitmeden once mutfaga yazıdıgım yazı zira benden sonrakiler mutfagın içine ediyorlar
gecen gün çalıştığım evi temizleyip akşam eve dönmeden çalıştığım yere yazdığım yazı. adım badegül. temizlikçiyim. kovulmaktan zor kurtuldum bu hareketle.
türk milleri için her yerde olması gereken bir uyarı cümlesi. değil sıçtığımız yer, oturduğumuz yeri bile kirletmekten çekinmiyoruz.
Çıkarken bir maşrapa su dökmeyi unutma yazısının altına tamam abi şeklinde yazılan komik bir durum.
eski sevgiliye yapılması gereken davranıştır.
"adriana lima ve yanında bir sandık altınla bulmak istiyorum" diyen bünyeyi sıçırtacak uyarıdır. gerçi tuvalette görüleni, bunu düşünmeyeni de bir şekilde sıçırtıyor ama olsundur..
kim düşünmüşse iyi düşünmüş bu sözü. ben olsam "buraya sıçıp bırakan o... çocuğudur." yazardım. ders niteliği taşıyan bir uyarı.
tuvaletlerin kapısında yazan fakat s.klenmeyen yazıdır.

birde şimdiki aşıkların sevglisine laf sokmak için kullandığı sözdür.
Sıkıntılı bir söylem. Eleman pis bulmak istiyor belki salak mısınız amk.
Nasıl bulduysam öyle bırakırım.
Tek enayi ben miyim amk başkasının leş gibi bıraktığı yeri temizleyeyim.