1. 1.
  Kendini beğenme ve öz saygı ile aşırı ilgilenmenin olduğu bozukluktur. Üstünlük duygusu, beğenilme gereksinimi, kendini karşısındakinin yerine koyamama, küstahlık temel belirtileridir...temelde anne ile ilgili çatışmalar yatar,tedavisi zordur..
  17 ... panapa
 2. 2.
  (bkz: biri felsefik birsey mi soyledi)

  mukemmellik sendromu olarak nitelenir. ornegin kişinin kendi açtıgı baslıkları okuyup keyif alması ve ben mukemmelim demesidir ki bu ruhsal boyuta taşındıgında psikotik ağır sonuçları olabilir.

  egoistim mukemmelim ukalayım meggoloman kelimeleriyle ilintilidir.
  bir de nevrotik versiyonu vardır. kisinin pek cok duyguyu kendi içine atması sonucu biriken duyguların kişinin kendine yonelmesi sonucu ortaya cıkan ruhsal problem. tamir gerektirir.

  (bkz: karikiz davasina takilip filozof olanlar)
  8 ... liberty
 3. 3.
  ozguvensizligin ustunu ortmek icin yapilan davranislar butunudur.
  6 ... dramtatatam
 4. 4.
  (bkz: narsisizm)
  (bkz: salağa yatmak değil salak olmak)
  2 -2 ... kacak kelebek
 5. 5.
  Aşırı boyutta kendini beğenmişlik ve bencilliktir. insanların ölümü ya da doğumu onları pek ilgilendirmez. Katil olma potansiyelleri çok yüksektir. Yapılan araştırmalara göre seri katillerin yarısından fazlasında Narsist kişilik bozukluğu görülmektedir. Narsist insanlar kendilerinden başka kimseyi sevemez belki tutkuyla bağlanabilir bunun için de derler ki (bkz: caniler de sever ama canice)
  6 ... fehimsiz ekmek
 6. 6.
  daha detaylı bilgi icin;

  http://www.saglikpedia.co...bf9d406618e63811e45b0c895
  1 ... kabaktadi
 7. 7.
  http://cevdetkizil.com/cevdetkizil/tr/
  3 ... no leaf clover
 8. 8.
  (bkz: narsistik kisilik bozuklugu)
  -1 ... kabaktadi
 9. 9.
  protagonistin egosunu şefkat dolu yumuşak dokunuşlarla okşayıp sağaltmak üzere karşısına konulan, etiket ile süslenip kıçına barkod yerleştirilmiş şekilde haksızlığa uğrayan antagoniste verilmiş ünvandır. şahsımın kabul edilmemekte ısrar edilen bir gerçeği kelimeleri cümlelere dönüştüren harf öbekleri ile nicki haline getirmesinin esprisinin kişiye göre çalakalem girişilip mutlu görüntüler sunmasını sağlayacak illustrasyonudur ben+n.

  bak burada önemli şeyler söylüyorum kafanı kırarım dinle! çok küstah oldum değil mi benn şimdi bu ünlemli cümle ile? hepinizin aklı firar etmiş! kendini kandırmaktan daha kolay yapabildiğin bir şey varsa bu yuvarlak yeryüzünde bağırsaklarında biriken gazı dışarı çıkarmaktır, çünkü, herkes "biraz" "olumlu miktarda" "belki" "ama" kelimelerinin öznelliğine sığınabilecek kadar narsisttir. yüzüne çarpıp kızartan, yüzünün yanmasına neden olan doğruları-gayet-doğallık olarak kabul etmeye başladığında bir narsevensist kişilik bozukluğu kronik yetmezliği hastası olmaktan kurtulacaksın.

  ve hayvan olacaksın.

  bunu izah edeyim küfür yemeden; doğallık sadece hayvanlara özgü bir gerçektir. nisyan, pardon insan dilinde bunun aslında bir yalan olduğu söz sahibine asla kabul ettirilemeyecek olandır, gerçeklikten fersah fersah uzaklıktır. bizler, aynı oksijenden beslenenler "doğal" kelimesini kullandığımızda övülmek istenenin farklılığını, onu diğerinden ayıracak özelliği ifade edecek kelimeyi bir türlü bulamadığımızdan fütursuzca yaftalarız: doğal. nah doğal!
  3 ... benn
 10. 10.
  (bkz: rte)

  edit: şaka lan şaka o değil, tamam.
  5 -1 ... exfreak