bugün

kedi köpek gibi kiminle cinsi münasebette bulunduğuna bakmadan işini görmeye alışmış, evrim teorisi gerçekten bilimsel bir iddia olsaydı bilimsel kuralları tersine çevirip geriye doğru evrimleştikleri söylenebilecek insanların zihniyetidir.
(bkz: nerde arayam mahmut ta mı arayam)
(bkz: ay siz hiç sex and the city izlemiyo musunuz)
Örneklerle anlatmak gerekirse, çoraplarını buzdolabında aramayan insan gibidir. Yoktur ki artık, kalmamıştır, vermiştir ki aramıyordur, biliyor çunku, ordakini başkasına vermişti, bu sefer arayışa geçiliyor tabi.

-namus nerededir arıyorum bi türlü bulamıyorum? ufff
+bacaklarıjın arasına bak orda olması lazım
-yok oraya bakmaya gerek yok, ordakini verdim çok iyi biliyorum, başka bi yerden bulucaz.
+akıldadır de, ne bileym içindedir insanın de soyut şeyler kullan ki kanıtlayamasınlar aksini
-iyi fikir..
genellikle orada yaşayan zihniyettir. bizzat gittim gördüm hepsi orada efendim.
(bkz: nasa Nın mars ta namus araması)
(bkz: namusu dürüstlükte medeniyette aramayan zihniyet)
yorum yapmayıp, kendi fikrindir hocam diyeceğim zihniyettir. hani evlenmiştir, boşanmıştır, ona kabul de, üniversitede veya lisede, sevdiğiniz kişinin başka biri tarafından sahiplenildiğini görmek, kötü bir şey olsa gerek.

evet, namus bacak arasındadır.
(bkz: medeniyeti bacak arasında arayan insan)
(bkz: zinaya medeniyet diyen insan)
aradağı namusa şu anda ulaşılamayan zihniyettir.
"please try again later" dır kendisi hatta...
Ahlakı sadece bel altında arayan zihniyet bu kavramı bu kadar basit sığı hale getirmiştir.Ahlak denince akla uçkuru gelir çünkü zaten tüm yaşamı oraya odaklanmıştır.Kızlarda çevresindekilerle bu işi yaptığı ona da sadece izlemek kaldığı için çeşitli yerlerde veryansın eder toplumsal konuşmalar yapar çünkü pastadan payını alamamıştır.

Ahlak:senin yaşamına egemen olan inanç ve kurallar bütünüdür.

Ahlaki eylemleri çeşitli düşünürler farklı yorumlamıştır.

Aristotalese göre ahlaki eylem erdemlilik ve mutluluktur.Demokritos'a göre ise ölçülülük ve mutluluktur.Aquino'lu Thoma'a göre ise devletin ve tanrının yasalarına uymaktır.

Sana bu kadarı yeter 'Ahlak' başlığı altında sayfalarca görüş ve yazı yazılabilir ama siz bel altında aramaya ahlakı bir kutuya hapsetmeye devam edin ama benden tavsiye alın biraz okuyun televodeki mankenlerin popolarına bakacağınıza biraz ufkunuz genişler ve ahlak ın ne demek oldugu konusunda biraz fikir edinmiş olursunuz
*bugunku entryimde namus=illegal sex diye bazı kesimlerin baştan doğru kabul ettiği yanlışı doğru varsayıyorum sırf konu açığa çıksın diye hiç bir masrafdan kaçınmadım.

er kişi baştan niyet ettim allah rızası için bugunkü 31imi çekmeye sen rızkımı ver allahım dediyse, ya da hatun kişi niyet ettim allah rızası için bugun bir erkeği yoldan çıkarmaya dediyse ayak başparmağıyla bile tahrik olabilir ve ya edebilir.bu durumda vucudun çeşitli anatomik bölgelerinin konuyla hiç alakası yoktur.

(bkz: namusu koltuk altnda aramayan zihniyet)
(bkz: namusu orta parmağımda aramayan zihniyet)*
namus, bir çok ögeden müteşekkil değerler bütünüdür. bacak arası, koltuk altı, göbek deliği gibi mahallerde aranan şey, gerçek sahibi olunmak istenen tensel muhitlerin kollanmakta zaafiyete düşüldüğü anda namussuzluğa vesile sayılacak bir şey olamaz. zira kollamaya değer kabul edilen şey, toplumsal konsensüsün oluşturduğu namus kimliği üzerinden ele alınacak kadar başkasının üzerine konuşabileceği sıradan bir şey olmamalı. namus tanımı çerçevesinde geliştirilen muhafazakarlığa izafe edlecek kollama sebebi , kollanan şeyin sahibi tarafından makul bir bilgi ve algı denkliğinde tezahür etmiyorsa ikona haline getirilmiş ve bu organın adı namustur denmiş şeyin kirliliğini belirleyebilecek bir kıstas bulunamayacaktır.

cinsellik konusunda alabildiğine rahat yaşayan bir bayanın namus çerçevesi de, onun cinsel organının adına namus diyen bir erkeğin namus tanımı da birbirinden doğru ve reel olmak zorunda olmayan bir karar olmakla beraber, tarafların bilinçlenme ve inanç potalarına göre değişmezlik arzeden şey olacaktır. ahlak felsefesi bütünüde süzgeçten geçirilmeye çalışılsa dahi bilumum kıstasların mihenginden geçen namus kavramı elle tutulur bir netliğe ulaşamayacaktır. bu sebeple tarif ekseninde gelişen eleştiriler, kavramsal belirsizliği görmezden gelinerek bir takım değerlere katiyet yükleme telaşesiyle hayatlandırıldığında, yakalanan objektivitenin namusu da sorgulanabilir bir değer üzerine bina edilmelidir. o verici, namussuz, bu vermeyici, bu namuslu özetiyle kişi analizi yapmanın sebebiyet verdiği namussuzluk, namuslu insanı belirleme ehliyeti verecek bir namus düzeyi belirlemeli önce..

sosyal haklarını elde edemeden, cinsel yaşantısının suluzırtlaklığını cinsel özgürlük diye yutturmaya çalışan bayanın yaşadığı çelişki de ayrıca konuşulabilir de benim bi çay içmem gerek..
2.el araba almaktan rahatsız olmayan zihniyettir.

ne ala memleket be. evlenmek için plan yaptığın kadın senden önce bir veya daha fazla erkeğin altında inim inim inlemiş, "s*k beni, ohhh hadi erkeğim" naraları atmış ve muhtemelen eski deneyimleri hala aklında. siz de kalkıp bunu sindireceksiniz öyle mi.

siz aptallara anlatın bu yalanları kevaşeler. yazık, kim bilir kaç kere evlendiğiniz adamla sevişirken eski manitalarınızdan yediğiniz yapraklar gelecek aklınıza. o garibim inanacak inlemelerinize.
bunu söyleyen kişilerin kerhane kapılarında sıra beklemesi trajikomik bir durumdur.
e tabi kadın hiç el ele tutuşamaz.
neden???
çünkü ahlaksızdır, izmirlidir, namussuzdur.
ha peki erkeğin elini tuttuğu, öpmeye çalıştığı kim bir erkek mi!

namusu iki bacak arasında arıyorsanız, önce kendi bacak aranıza bakın.
ne kadar namuslusunuz.
beğeni toplamaya çalışan, aklınca "çok modernim" mesajı vermek isteyen zihniyet olabilir.