1. 28.
  Hırsızlık yapmadığın elinde, kötü konuşmadığın dilinde, haset etmediğin kalbinde, kötü düşünmediğin beyninde
  Kısacası heryerimizde.
  3 ... aygerma
 2. 27.
  namus neremizdedir.
  2 -1 ... kuran okurken evrilen ateist
 3. 27.
  tabiki de cüzdanımızdadır. parasız adam şerefsiz adam.
  1 ... huni kolisi
 4. 26.
  insanın namusu ahlakı ve şerefindedir.
  3 -1 ... sehriyarin kizi
 5. 25.
  Benliktedir.
  korumaya mecbur olduğumuz her yerimizdedir.
  1 -1 ... gogebakmastation
 6. 24.
  içimizdedir.
  2 ... senben22
 7. 23.
  Erkeklerin arkasında, kadınların önünde.. *
  3 ... surf rider
 8. 22.
  değişir. kiminin beyninde, kiminin makatında *, kiminin bacak arasında, kiminin cüzdanında, kiminin ise vicdanında. herkesi tek bir kefeye koymak zordur ve namus gibi her topluma hatta kişiye göre değişiklik gösteren bir olguyu bir kalıba sığdırmak yanlıştır. **
  2 ... ramazan pidesi
 9. 21.
  (bkz: namus diye bir şey yok)*
  1 ... syme
 10. 20.
  her bok bitti bu sefer de namus üzerinden yürüyüp bok atayım minvalli bekir coşkun yazısı.

  şunu anlarım, hükümeti beğenmiyor olabilirsin bok atarsın lafım yok. zira ele gelen yanları olduğu gibi elle tutulamayacak yanları da mevcut.
  keza ülkedeki cahil deyu sınıflandırıp itin götüne sokmaktan geri durmadığın lakin balık verip tutmaktan bi haber bıraktığın kesimi her zaman yaptığın gibi itin götüne de sokabilirsin bunu da anlarım veya anlayışlı olmaya çalışırım falan fıstık.

  lakin olay öyle karmaşık bir hale getiriliyor ki aslında ne denildiğini kimsenin anlaması pek mümkün değil. hükümete mi bok atarsın, cahil cühela kesime mi, cami cemaatlerine mi, badem bıyıklı dediğin devlet kadrolu personeline mi?
  bi karar ver bekir coşkun, tutup bunu namus neremizde deyu kıvırtarak söylev haline getirme. köşen var işte ne güzel yazıyorsun. var ise şayet beğenmediğin yaz yazabildiğince. kalemine güvendiğin, maçanın yediği kadar.
  ama reca eylerim böyle dansözvari eylemlerle insanları kendinden soğutma. üslûbunu severim fikriyatından genellikle haz duymasamda. saygım vardır yazarlığına. evvelden sözünü sakınmayan biriydin ne oldu sana?

  namus mevzusuna gelince;
  namus konusunu kişinin ne olarak algıladığı ile değişkenlik gösteren göreceli bir konudur.
  marangoz için keser'dir testeredir, kasap için satır'dır bıçak'tır, türk orospuluk kritelerine göre göt'tür. namus kimseye peşkeş çekip adını lekeletmemen gereken senin bir parçandır. bu bazen bıçak olur, bazen keser bazen adı herneyse.
  1 -1 ... whereismywings