bugün

Namus, söylemin ve tatbikinin eşit olduğu her durumdur..
Dolayısıyka namus kavramını sadece bireylerin cinsel hayatı üzerinden değerlendirirsek yanılgıya düşeriz.
Rüşvet ye,
Hırsızlık yap,
iftira at,
Hak ye,
Devleti soy,
Bekaretüni diktir,
Hatta inandığın dini dahi kendi çıkarların için kullan,
ben kimseye yan gözle bakmadım, kendimi kocama ya da karıma sakladım, de..
Yemezler hacı ancak gargara yaparlar, sonrada adamın suratına püskürtürler..

Beynimizin ve yüreğimizin dürüstlüğü, bedenimizle örtüştüğü yerdedir namus..
Beyin kalp arası gider gelir.
Allah beyin vermiş ya işte oradadır. insanca yaşamak isteyen için.
namus, iki bacak arasındadır yargısına hiç katılmıyorum.
Elinde dilinde belinde.
Tabi ki beyin zarında..
Zinanın kol gezdiği Şu devirde ayaklar altındadır malesef.
Valla namus bacak arasında değildir diye diye otobana döndük
Şimdi namus nerde diye sorguluyor insanlar
Birçoğu varlığına inanmıyor bu yüzden her oyunu dümeni çeviriyor.

Ama bence namus vardır. Hem bacak arasındadır, hem beyindedir, hem vicdandadır, hemde ahlaktadır.
Diğerleri kendi kendilerini kandırsınlar

Eğer namus bacak arasında değildir diyen varsa karısını veya kocasını başkasıyla paylaşsın. Tepki gösterirse iki yüzlüdür samimiyetsizdir. Eğer paylaşıyorsa diyecek birşey yok demek ki kendileri için gerçekten namus bacak arasında değilmiş.
2. başgan lipsos 'un işaret buyuracağı yerdir.

(bkz: namusun yerini tespit etme komisyonu)
namusun nerede olduğunu sorgulayacağımıza acaba bunun tamamen toplum normu olduğunu kabul edip başka şeylere odaklanmak mı acaba?
iki yerdedir.
dini geç hemen solda , kime sorsan gösterir.
namus yoktur.
Götünüzdedir. Evet.
Ne kadar önemliymiş namus?
Ne kadar çok insan bunun yokluğunu çekiyor, bunu dert ediyor, bunu arıyor.
Namus peşinde olup nerede bu diye gösterdiğiniz enerjiyi rodyum için gösterseniz trilyoner olurdunuz.
Kaşla göz arasındadır.
namus diye birşey yoktur.

cinselliği tabulaştıran kişiler cahil veya aptaldır.
o değil de bacak arasında değildir yazmak yerine namusun sadece kadında aranmayacağının bilincinde olsanız keşke.
Namus karakterdedir...
Bakire bir kızla evlendin, sana sadık. Maddi durumun kötüleşti gitti seni bıraktı hem de herkese tüm açıklarını anlattı. Aile namustu, Ne oldu, Namussuzmuş di mi?... bir adam bir devlet işinde... Fakat devleti sattı, ne oldu, vatan namustu, namussuzmuş di mi? Namus karakterdedir. Namusta kimseye değil kendine sorumlusundur. Namus biri icin değildir, namus bir süreç değildir, namus sex yapmanın veya yapmamanın bozabileceği bi şey değildir..
görsel
cem yılmaz skecindeki "faruk eczanesi" meselesine döndüğü gözlemlenen sorunsaldır.

görsel

görsel
bacak arası diye bir tabir yok arkadaşlar. namus insanın kanında vardır, zihniyetinde vardır. sadece cinsel birleşme ile sınırlayamayız bunu. bu cümlem ile cinsel birleşmeyi meşru kılmıyorum ama sadece bana ait olacak birisi ile bir ömür mutlu olmak var.

namus eline diline beline sahip olmaktır.

gece saat 12 de dışarda 4 tane erkeğin arasında takılan bir kız size ne kadar samimi gelir. sizden önce 20 kere sevgili değiştirmiş her biri ile baş başa zamanlar geçirmiş her birine sırlarını paylaşmış birisi ile ne kadar samimi olunabilir.

şu hikayeyi paylaşmak istiyorum.

http://kerimkore.blogspot...n-sunam-hikayesi.html?m=1
Bence namus insanın kafasındadır , düşüncelerindedir.
namusu çoğu insanımız bacak arasında sanıyor ama öyle değil. namus insanın ne yüreğindedir ne kalbindedir. namus insanın her şeyidir.
Bacak arasındadır.