1. 1.
  metropoll sirketinin 30 universiteyi kapsayan anketinde sordugu bir onermedir.

  araştırma şirketi metropoll ün 30 üniversiteyi kapsayan anketine göre, "namus için cinayet işlenir" diyen öğrencilerin oranı, anadolu daki bazı üniversitelerde yüzde 30 lara ulaşmıs.

  genclerde boyle dusunuyorsa eger gelecegimiz genclerdeyse birde, ciddi ciddi dusunmemiz gereken bir durumdur kanımca, soyle ki;

  fırat universitesinde tore icin cinayet islenir diyenlerin oranı % 30 imis. en liberal sonuc ise tek bir ogrencinin bile islenir yanıtı vermedigiyeditepe universitesinde imis.

  kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5325137.asp?gid=48
  1 ... kabaktadi
 2. 2.
  kanımca türk gençliği neye değer verdiğini kanıtlamıştır. namus için tabiki cinayet işlenir.hatta cinayet işlenmesi için en mantıklı-mantıklıyı özellkle kullandım-sebeplerdendir ve aynı zaman da en fazla cinayete tahrik edenidir. fakat burda bahsettiğimiz insanın gerçekten namusunun kirletilmesidir.sevgilisine tecavüz edilen bir insanın tecavüzcüyü öldürmesi kadar doğal ve mantıklı bir olay yoktur.
  (bkz: ben de olsam aynı şeyi yaparım)
  1 -4 ... tameryor
 3. 3.
  bu başlığa tanım yazmayı çok istedim ama cümlenin öznesi yüklemi herşeyi var haliyle de cümle bitirilmiş yani anlam bütünlüğü yada tanımı diyeyim cümlenin kendi içine sokularak tanımı içine gizlenmiş bir cümle olmuş. biz gelelim konumuza bir defa namus nedir? sorusuna bir yanıt arayalım bir zar parçası mı? bisikletin bile zarar verebildiği bir zar parçası... her zaman ki gibi burası türkiye dedirten olaylar serisi devam ediyor. neyse benim burda dikkat çekmek istediğim asıl nokta şurası avrupalı olmakla olmamak arasında bıçağın tam sırtına getirildik konulduk. allah a çok şükür ki anadolu da özellikle de urfa da hala namusu için can alacak yiğitler var derdim belki ama demiyorum. hatta ve hatta yeditepe üniversitesindekilerin de hepsi namussuz derdim onu da demiyorum. aynı ülkede iki farklı şehirde iki farklı üniversitede aynı yaş sınırlarında gezen gençler farklı veya tamamen zıt görüşler sizce neden? yetişme tarzı mı? yetiştikleri yer mi? bazılarının hala anadolulu olmaya devam etmesi gibi? normal olan hangisi yeditepeliler mi? urfa dakiler mi?
  namus nedir? ben buna takıldım... yada namussuz kimdir?
  namussuz olan, herkese veren orospu mudur? yoksa onların kapılarında evlerinde eşlerini sevgililerini bırakarak nöbet tutan erkekler mi? yada elinde olmadan şerefsiz birinin bir anlık abazalığının kurbanı olmuş bir kız çocuğu mudur? en kötüsü de, tecavüze uğramış birini toplumdan dışlayan mıdır namussuz olan? onları öldürenler yada öldürme emirlerini verenler midir namussuz olanlar?

  devam edecek...
  2 ... eşşağan ala gazuğu
 4. 4.
  namusun iki bacak arasından ibaret olduğunu düşünenler için günün sözü
  1 -1 ... mentol
 5. 5.
  durum hukugun ve adaletin bizi getirdigi noktadan ibarettir. eger hukuk nitelikli yasalar cıkartsa, adalalet caydırıcı cezalarla islese cinayetler bu kadar fazla olmazdı kanımca. istisnai durumlar haric kendini korumak dısında cinayeti mantıklı bulmuyorum ben.

  ayrıca tore icin cinayet islemeyi mantıklı bulmak acizliktir, korkaklıktır. bir insan kardesine tecavuz edildi diye kalkıp nasıl kardesini oldurebilir? Ve ya evin kızına evin enistesi tecavuz etti ise, nasıl olurda namus icin magdur olan oldurulebilir? Boyle tore olmaz olsundur, turk toresi boyle degildir, insanlık boyle degildir. isin trajik kısmı nerde olursa olsun, hangi kulturde buyurse buyusun universitede okuyan genclerin cinayeti tore icin haklı bulmasıdır.

  (bkz: guldunya toren)
  (bkz: naile erdas)
  (bkz: tore cinayeti)
  (bkz: yine tecavuz yine tore yine cinayet)
  1 ... kabaktadi
 6. 6.
  (bkz: namus cinayeti)
  ... kabaktadi
 7. 7.
  namusunun kirletildiğini hisseden kişinin bizzat yapabileceği cinayettir. tamamen kendi ruh haliyle alakalı, yine de yanlış bir eylemdir. bunun başkası tarafından yapılması saçmalığın en alasıdır.
  ... sour cherry
 8. 8.
  (bkz: komplike dialoglar)
  -1 ... chemsuk
 9. 9.
  namus için cinayet işlemedeki mantık -mesela bir tecavüz vakasında-tecavüz edileni değil tecavüz edeni öldürmektir tecavüze uğramış kişinin öldürülmesi tabi ki en büyük insanlık suçudur.
  1 ... tameryor
 10. 10.
  oldu olacak 'namus için itinayla cinayet işlenir' şeklinde ilan verilerek yapılsın- yaptırılsın, zaten cıkarılacagı kadar boku cıkarıldı dediğim, nasıl bir ruh haliyle yapıldıgını-yaptırıldıgını asla anlamıyacagım ve asla hak vermeyeceğim eylem. * *
  1 ... shinobi