bugün

son zamanlarda sözlükte beya fazladan türeyen tipler bunlar namustan bahsetmeyin hiç ağzınıza yakışmıyor he kimse size neden namusssunuz diye atarlanmıyor arada bi bizde faydalanıyoruz menbağınızdan ama beyinde diyip beyinsizlik yapmayın.
beyni de vajinada zannederler.
Doğru bir önermedir. Bir insan iffetli olmayı, zina yapmamayı, dürüst olmayı düşünmezse; iyiliğini, kötülüğünü algılamazsa nasıl davranacak?
hem doğru hem yanlış bir cümle şöyle, namus kavramı insanın beynindedir doğru ama bu demek olmuyor ki namussuzluk yapabilirsin, namus iki yerdedir erkekler için de bayanlar için de böyle, bayanların nasıl namusu var ise erkeklerin de namusu vardır, biraz kaba olacak ama nasıl herkese kuyruk sallayan bayana fahişe diye hitap ediliyorsa herkese sulanan erkeğe de böyle hitap edilir, namus kavramını beynine yerleştirmiş özünü anlayabilmiş insanlar kendilerini korurlar, bir yanlış yapılmıştır olabilir insan tövbe edebilir ve bundan sonra ki hayatın da o yanlışı yapmayacağına dair kendine ve inandığı tüm değerler üzerine yemin edebilir..

tövbe demek değildir ki yap af dile yap af dile böyle olmaz, tövbe samimiyettir, yemindir, dönülmez, sadakattir, kuyruk sallayan bayana fahişe tabirini yapıştıran erkek ve bayanların hal ve hareketi de bundan farksız ise kendini bu tabir içine sokmuş olur.

namus beyindedir, fakat beyindeki bu namus insanı tüm kötülüklerden alıkoyar, namus beyinde deyip namussuzluk yapmaya devam edilemez, namus kavramının bilincinde olan insan (erkek ve kadın) kendini korumak zorundadır. kadınlar teşhirci, erkekler sapık tacizci olmamalıdır.

umarım anlatabilmişimdir hatam olduysa af buyurun..

zar koruma amaçlıdır, zinadan bir caydırmadır burada da allahın kullarını düşündüğünü ve onların zayıflıklarını bildiğini görüyoruz.
Bu insanlar genellikle Kimseye zararı olmayan kendi halinde ibadetini yapan kişilere yobaz derler.
Yanlış olan önerme. Kişi kendi namusuna kendisi sahip çıkar. Namus kesinlikle bacak arasında değildir.
sözlükte oldukça fazla olan tiplerdir. ekseriyetle izmirli, solcu ve laiktirler.
(bkz: benim bedenim benim kararım) diyen aile mefhumundan habersiz beyinsizlerdir.
Sevgilisiyle her turlu cinsel aktiviteyi yapip is yatmaya gelince sirf kizlik zari bozulmasin diye hayir diyen "bazi" kizlarimiz evlenirken size ben bakireyim dedigin de sirf kizlik zari orda diye namuslu diyorsunuz. Hos namus kavrami sizin icin sadece cinsellikten ibaret.

Davul patlamamis ama tokmagin degmedi yer kalmamis diye de bir laf var. Kusura bakmayin beyler ama her boku yeyip sirf kizlik zari yerin de diye evlenceginiz insani namuslu sayiyorsaniz evet o kizlar namuslu.

Beylere gelince de ben erkegim yaparim ben erkegim ederim laflariyla yatmadigi kiz kalmadiktan sonra ama evlencegim kiz bakire olsun ayagi cekenlere de namuslu demiyoruz. Sen her halti ye sonra da erkek kiz sinek konmamis kiz ara.

Bana kalirsa iki tarafin da kafa yapisi uyusmussa ve asiklarsa gecmislerini durustce anlattiklarin da karsilikli olarak kabul gormuslerse mutlu olsunlar.

Su sozluk bu muhabbetlere kafa yordugu kadar baska birseye kafa yorsaydi su an baska yerlerdeydi.

Edit: yazim yanlislari icin kusura bakmayiniz. Atarlara geldim.