bugün

gelelim karşıt görüşe.. namus beyinde imiş.. bu bana biraz de hiç bir ibadetini yapmayıp, benim kalbim temiz olm, deme gerizekalılığını hatırlatıyor. namusu küçültüp kuşa çevirdiler iyice.. her değer gibi bunun da içi boşaltılmaya çalışılıyor. ve bunu yapmaya çalışanlar da genellikle sizi, beyinsizlike suçluyor.. ne acı..
namusun bacak arasıyla sınırlandırılmasına karşıyım, ama orada mı burada mı diye hedef saptırılmasına da. yoksa ülkenin parça parça satılması da bir namussuzluk örneğidir.
(bkz: beyin de kafatasının içinde olur ama seninki nerde)*
ata-erkil kültürle * yetişen ve eğer sahiplerse bir dini inanç tarafındanda desteklenen gerici ve sınıflandırıcı kişilerin söylemidir.

kadınlar cinsel ilişkiye girince namuzsuz, erkekler girince "milli" oluyorlar değil mi?

ağzlarından salyalar saçarak 'kızlık zarlarını korumalıyız' diye gözü dönmüş bir şekilde hömküren kırolar galiba bu zarın dişinin gelişiminde rahimi korumak için oluşturulduğunu bilmiyorlar. ergenlik süresince koruma görevi görür yani.
namusun 'ilerdeki okuldan sola dön, 100 metre ilerde' tarzında bir tarifi olduğunu sanan kişi söylemi.

kendisine namusun yerini tespit etmek yerine beyinin yerini tespit etmeye çalışmasını öneririm.

edit: namus sağ altta, mesaj butonun hemen solunda.
kısmen doğru ifadedir. o kısmiyet de şundan kaynaklanır:

bakire olup da saksoda siyah kuşak ve 6 dan sahibi olan tipler biliyorum.

ama özel durumları geçersek, namus ayan beyan bacak arasındadır arkadaş. ha evlenip yapmıştır, daha sonra ayrılmıştır, bir daha evlenmiştir, saygım sonsuz. ayrıyeten o kadına orospu damgası vuran herkesin allah cezasını versin. ama dost hayatı, azgın hayatı yaşayıp da başlığı açan insanın dediği gibi "namus kafadadır kafada." diyenler, anca kendilerini kandırırlar.
namus kalptedir, ona aslında iffet denir.
1.Bir toplum içinde ahlâk kurallarına karşıbeslenen bağlılık.
2.Dürüstlük, doğrulu

şimdi t.d.k. namus kelimesi için yukarıdaki tanımlamayı yapıyor. ahlak kurallarını bacaklara ve hatta abartıp bacakların arasına bağlayan zihniyeti kutlamalı mıdır yoksa gıdıklamalı mıdır karar veremiyorum.
kadın namusu desen, kızlık desen, kızlık zarı desen hadi bir derece belki ama namusu topluca böyle bacaklara bağlamak. komik olmuş.

(bkz: gülüp geçilecek başlıklar)
mahalle maçlarında kalmıştır, büyüdünüz artık lan.
+naamuss namusss...
-hüveeee
(bkz: medeniyeti bacak arasında arayan insan)
namus hem beyinde hem de bacak arasındadır, ayrılmaz bütündür.
sabahtan aksama kadar hoppidi hoppidi hoplatılanların savunmasıdır.. ağır kaşardır bunlar..
namus bacak arasındadır ve bacak arasını namus yönetir, aynı zamanda şu var, sadece bacak arası değil, aynı zamanda beyninde düşüncelerindedir evet, örneğin git gö*ünü başını ellet, sonrada bacak aramı acmadım namusluyum de.
tam koordinatının belirtilmesi gereken aradır.
çok tartışılan önerme. tam olarak nerde yerini bilmiyorum ama; namus bacak arasındadır diyen bir kısım zevatın namusu kafadaki örtüde bulduğunu gördüm.

+ namus bacak arasında.
- iyi
+ bak ablamız geçiyor ne güzel kafasını örtmüş.
- biliyorum ben ablayı abi.
+ ne güzel edepli hayalı namuslu
- öyle mi diyorsun abi.
+ evet, bak bir de şu orospuya şöyle yukardan baksan memeleri görünecek.

ulan hani bacak arasındaydı amın oğlu. namuslu dediğim mahallenin orospusu, orospu dediği belki de mahallenin en efendi kızı. başka yerde ne yapar bilmem tabi de.
kişiden kişiye göre değişen tam olarak gerçeği yansıtmayan tespit. misal benim namusun kalçalarımda mmhhh hatta popişimde mmmhhh benim değil mi vermiycem.
avrupa yakasindan ötede öyle olABilir ama bu topraklarda namus her yerdedir.

keşke kendini namus bekçisi sanan hiyarlar olmasa. sorun onlarda.
bence hiç alakası yoktur. bacak arasını hiç açmayan kişi ya ağızda master yaptıysa ?

edit: eksileyenlere söylüyorum; bacak arasını açmayanların ağızda master yapmadığını anlayabiliyorsanız helal olsun size ne diyim.
Nereye koyduysanız ordadır.
Yanlıştır efendim. Namus kendi ruhuna ve bedenine sahip çıkmaktır. Sadece bedenen değil ruhen de düşünmek lazım bunu. Dinini bilen Allah'a ibadet eden insan bilir namusun ne olduğunu..
tarafımca yanlış olan önermedir. namus iki cins için de gözlerdedir.
sözlüğün en çok tartışılan sözlerinden birisidir.

bana soracak olursanız namus hem bacak arasında hem beyinde hem gözlerdedir.
beyni de bacak arasında olan ama yalanmasından da hoşlanan birey söylemidir. Bizde biliyoruz bakir/bakire olmayı.

Namus denen şey dürtüleri ile değil haysiyetiyle hareket eden bireylerde var olur.
(bkz: namus)
O zaman anal seks ayıp/günah/yasak/ahlaksızlık değil?

Neticede zar yerinde duruyor.
az yukarı çık.
en tepeye gel...
kafa da bi yerde bulursun..
beyni bacağının arasında olan kişi beyanı.
güncel Önemli Başlıklar