bugün

gayet özgürlükçü bir önermedir. aklınızdan kendinizi namuslu zannetiğiniz sürece bacak aranıza giren çıkanın önemi yoktur anlamına gelir.
beyin namuslu ise bacak arasına neyin girdiği farketmez.

- okşan namuslu bir kız ol, önüne gele verme.
+ ya ne lakası var yaaaaa. namus bacak arasında değilmiş. beyindeymiş.
- kızım olurmu öyle şey.
- valla bak. uludağ sözlükte okudum.
(bkz: nerden biliyorsun belki beynini de s*kmiştir)
'bacakların açılıp kapanmasını da beyin kontrol eder' şeklinde antitezi olan önerme.
beyinde bir kızlık zarı olduğunu düşünenlerin önermesidir.
Günümüzde erkeklerle gezip tozmayı, onunla bununla yiyişmeyi meşru hale getirmeye çalışan bünyelerin sosyal mesajıdır. Evet namus beyindedir. insanın içindedir. Ancak beyin ile diğer organlar koordineli çalışamıyorsa, beynin yasakladığını diğer organlar büyük bir keyifle yaşıyorsa, o bünye anormaldir. Ahlakımız, inancımız, namusumuz davranışlarımıza yansıdığı sürece güzeldir. Eğer bu önerme gerçek olsaydı hayat kadınlarına o.ospu denmezdi, evliya denirdi.
yanlış bir önermedir. namus, ahlak ne bacak arasındadır, ne beyindedir. ahlak bir bütündür.
- hay beynine attırayım senin!
+ şiştt hop terbiyeli ol biraz ahlaksız seni!
- pardon. o zaman amuğa goyim!
+ bak bu daha iyi oldu.
bacak arasındaki namusunu kaybedenlerin uydurduğu önerme.
(bkz: götten uydurma önermeler)
üniversitesi bol olan bir şehirde, üniversiteli kızlara illegal kürtaj yapan jinekolog ile üniversitelilere ev ve oda bulan emlakçı,
rakı masasında muhabbet ediyorlar.

jinekolog: işler kesat. eskiden ne güzel akımlar vardı, kır zincirlerini yık tabuları flan.
emlakçı: evet yaaa, şmdiki gençler namusu bacak arasında sanıyor. halbuki beyinde.
jinekolog:ne dedin sen !
emlakçı:namus bacak arasında değildir beyindedir dedim. nooduki.
jinekolog:slogan gibi yaaa...
emlakçı:eski bir laftır bu yenimi duydun, biz kızları yatağa atmak için söylerdik.
namus beyindeyse namuslu olduğunu düşünen hayat kadını da en namuslu insanlardan biridir. o halde yanlış yapan kadına "orospuuuuuuuu" diye bağırmak nedendir? orospu da en temiz duyguların insanı olabilir.
namus aslen göttedir, ama namusu kolunda, bacağında olan adam da görmedim değil.
önüne gelenle yat kalk. ondan sonra da;

-namus bacak arasında değil kardeşim sana ne?

(bkz: oldu canım anladım ben seni) *
(bkz: namusun koordinatları)
(#1731518)
(bkz: namus)
namus insanın kalbindedir diye itiraz edilebilecek tespit.
bakir/bakire ol ya da cinsellikle alakalı hiçbir düşünce beyninden geçmesin ama onun bunun hakkını ye, insanların canını yak, kalbini kır, dedikoducu mahalle karıları gibi davran, önüne gelene kaşar de orospu de yine de namuslusun bakiresin diye öyle mi?

(bkz: kalbini mikiyim zarına bişey olmasın anam)
bir benn güzelliği için;
(bkz: evlenirken bakire bayan aramak/#2015334)
tecavüze uğramış bünyenin olayı unutmaya çalışması, kendini pozitif anlamda şartlamaya çalışma çabasıdır. isteyerek vermediği, zorlandığı için belki bacak arası aksini dile getirse de beynen o hala namusludur.

(bkz: beyin kafada değil bacak arasındadır)
içinde prezervatif unutulan kadının tuvalette farkedince kendine söylediği telkin.
orospunun namusu götündedir tezinin post modern hali.
(bkz: bey ine sordum haklısın dedi)
(bkz: beynini s kmek)
kişi karşındakinin beynini arzular zaten bacak arasını değil.*
namus beyinde olabilir ama namusun simgesi, her türlü bacak arasindadir.
(bkz: namusu iki bacak arasında arayan insan)